Тасманійський сумчастий вовк

Науковці планують "воскресити" вимерлого вищого хижака – цікаві подробиці

Baker; E.J. Keller

Його хочуть відродити разом із шерстистим мамонтом і птахом додо

Компанія Colossal Biosciences із Далласа повідомила про створення Консультативного комітету з відродження вимерлого тилацину Тасманії, широко відомого як тасманійський вовк. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Newsweek.

Цей вид є одним з трьох, які компанія прагне відновити, разом із шерстистим мамонтом і птахом додо. Тилацин, вищий хижак, колись мешкав на Тасманії, в Австралії та Новій Гвінеї. Хоча його популяція значно зменшилася через полювання та конкуренцію з Дінго, він вижив на острові Тасманія після зникнення з материка.

Загрози від собак та європейських поселенців призвели до вимирання тилацина, і він був оголошений вимерлим у 1986 році. Доцільність відновлення цього унікального виду підтримують місцеві влади, аборигени, лідери галузі, землевласники та громадськість.

Colossal Biosciences вбачає повернення тилацина як важливий крок у відновленні екосистеми Тасманії та забезпеченні біорізноманіття для майбутніх поколінь. Члени Консультативного комітету включають представників різних сфер, таких як місцеві влади, аборигени, галузеві лідери, приватні землевласники та представники університетів.

Минулого року Colossal Biosciences представила плани відновлення тилацина в його природному середовищі та вже здійснила кроки для реалізації цього проєкту. Хоча офіційна дата народження дитинчат тилацина ще не визначена, компанія планує народження мамонтових дитинчат у 2028 році, а згодом – тилацинів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці "воскресили" моторошного "триокого монстра", якому 520 млн років.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ