Лінза камери

У Чорнобильському заповіднику сфотографували сову, яка є найменшою в Україні

Pixabay

Вага цієї тварини становить 50-77 грамів

У Чорнобильському заповіднику з'явився рідкісний сичик-горобець – найменша сова фауни України. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на пресслужбу Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Довжина тіла становить 15-17 см з пір'ям, а вага – 50-77 грамів. Втім, такі маленькі габарити не заважають птаху бути успішним мисливцем і ласувати дрібними гризунами чи менш дрібними птахами.

Коли сичик виявляє себе вдень за допомогою голосу чи візуально, зграї птахів починають його переслідувати, видаючи голосні крики. Щоб уникнути цього, сичик полює із засідок, ховаючись від поглядів сторонніх.

Птах
Птах
Фото: Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник / Facebook

Гніздиться в дуплах, створених дятлами, де часто можна знайти залишки здобичі, яку самка викидає, очищаючи гніздо. Перед настанням зими сичики готують запаси їжі в окремих дуплах, збираючи дрібних птахів та ссавців, таких як миші, полівки та мідиці.

На заповідній території відомо про 39 місць перебування сичика. Загальна чисельність цієї сови коливається від 50 до 60 пар.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Чорнобилі сфотографували тварину, яка любить їсти вночі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ