Вчені стурбовані поведінкою альпійських кіз, які самостійно йдуть до вовків – дослідження

Традиційно, альпійські кози здійснювали свої пошуки їжі, переміщуючись з високих гірських вершин до більш доступних лугів у денний час

Проте, нещодавні спостереження вчених, котрі відстежують маршрути цих тварин, виявили зміну в їх поведінці: кози все частіше рушають на пошуки їжі вночі. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Бенджі Джонс, фахівець з екології поведінки з Університету Феррари, зазначає, що зараз кози більше відпочивають протягом дня, але з настанням темряви вони активно спускаються в долину за їжею, наражаючи себе на небезпеку зустрічі з нічними хижаками, такими як вовки.

Занепокоєння дослідників викликає той факт, що така адаптація до нічного життя може серйозно зашкодити популяції альпійських кіз, оскільки в нічний час на відкритих просторах вони практично не мають можливостей для укриття від хижаків.

Дослідницька група з Університету Феррари спочатку очікувала, що кози будуть більш активними вночі в зонах, де немає вовків. Однак, як показали результати, висока нічна активність спостерігається саме у присутності хижаків, як вказує співавтор дослідження Брівіо Олівія.

Вовк
Вовк
Фото: Depositphotos

Протягом дослідження, яке тривало з 2006 по 2019 рік, вчені проаналізували поведінку близько п'ятдесяти альпійських козлів. Встановлено, що ці тварини з часом адаптуються до нічного режиму, в основному через підвищення температур, що спонукає їх шукати їжу вночі, не дивлячись на загрозу від хижаків.

Нагадаємо, що альпійські кози колись населяли всю Європу, але до XIX століття їх чисельність зменшилася до критичного мінімуму через мисливство. У середині XIX століття було запроваджено заборону на полювання, що допомогло виду відновитись.

Проте сьогодні альпійські кози знову зіткнулися із загрозами, пов'язаними не лише з мисливством, але й із кліматичними змінами та низькою генетичною різноманітністю, що підвищує їх вразливість до хвороб і змін у середовищі проживання. Комплексні умови гірського середовища, зокрема складність адаптації до нічного життя у важкодоступних гірських умовах, разом із небезпекою зустрічі з хижаком, ставлять під загрозу виживання цього виду.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли тварину, яку вже давно вважали вимерлою.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше