У Чорнобилі знайшли жаб-мутантів – які вміння у них розвинулися (фото)

Вчені відзначили здатність їх швидко адаптуватися до радіаційного середовища зміною кольору шкіри

Легко припустити, що в районі, опроміненому внаслідок Чорнобильської ядерної катастрофи 1986 року, залишилося небагато життя. Однак, попри це, багато видів адаптувалися, зокрема східні деревні жаби. Як їм це вдалося? Про це розповість "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Адаптація до катастрофи

Коментуючи особливості східних деревних жаб, вчені відзначили здатність їх швидко адаптуватися до радіаційного середовища зміною кольору шкіри.

Східні деревні жаби, зазвичай зеленого кольору, показали варіації чорного кольору шкіри у декількох особин, виявлених групою дослідників у 2016 році всередині Чорнобильської зони. Учені присвятили три роки вивченню цих земноводних, виловлених з водойм як у самій зоні, так і за її межами. Вони виявили, що жаби з зони мали темніший колір спини порівняно з тими, що живуть поза нею.

Жаба
Жаба
Фото: IFLScience

Дослідники припускають, що зміна кольору на темніший забезпечує додатковий захист від радіації. У шкірі цих темніших особин було виявлено більшу кількість меланіну, пігменту, який відповідає за забарвлення шкіри та волосся, і який може надавати захист від радіації, зокрема іонізуючої, характерної для Чорнобиля.

У своєму дослідженні вчені зазначили, що темний колір може захищати від різних видів радіації, нейтралізувати вільні радикали та знижувати ризик пошкодження ДНК. Є припущення, що меланін може слугувати захисним механізмом від іонізуючого випромінювання.

Найтемніший колір шкіри спостерігався у жаб, знайдених у районах, найближчих до епіцентру вибуху, де рівні радіації були найвищими на момент катастрофи, що може вказувати на вплив високих рівнів іонізуючого випромінювання на забарвлення.

Самки цього виду починають розмножуватися у віці 2-3 роки, а від часу Чорнобильської катастрофи минуло майже 40 років, що охоплює приблизно 10-15 поколінь жаб, які були предметом дослідження.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у вовків-мутантів із Чорнобиля зафіксували вражаючі здібності. Виявилося, що радіація у цій місцевості змінила імунну систему хижаків, що нагадало зміни у пацієнтів з раком після радіотерапії.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше