Науковці відкрили 5 нових видів гадюк – фото та їхні цікаві особливості

Вчені поділилися новиною про виявлення п'яти різних видів змій у районах Колумбії та Еквадору, яких раніше об'єднували в один вид

Назва "війчаста гадюка" сама по собі викликає захоплення. Ці унікальні створіння мають відмінну особливість – колючі луски над очима, що робить їхній вигляд неповторним. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

До недавнього часу вчені вважали, що всі такі гадюки являють собою один вид, але ретельні дослідження останнього десятиліття показали, що це не так.

Наразі науковці встановили, що існує принаймні п'ять різних видів гадюк з "віями". Початковим стимулом для цих досліджень став неприємний інцидент, коли один з нововідкритих видів вкусив дослідника Лукаса Бустаманте.

У процесі своєї роботи дослідники проаналізували різноманітність змій і виявили, що ці види відрізняються за довжиною і формою "вій". Десять років дослідницької роботи, вивчення музейних екземплярів, спостережень за місцевими популяціями та аналізу ДНК зразків із віддалених лісових і джунглевих районів Колумбії та Еквадору, привели до цих відкриттів.

Наукова праця виявила наявність щонайменше п'яти відмінних видів гадюк з віями:

  • гадюка Шаха (B. Rasikusumorum);
  • гадюка Клебби (B. Klebbai);
  • гадюка Хварга (B. Khwargi);
  • гадюка Рахіма (Bothriechis rahimi);
  • гадюка Хуссейна (B. Hussaini).

Ці види характеризуються поліхроматизмом, який дозволяє їм ідеально маскуватися в природному середовищі. Алехандро Артега, керівник дослідницької групи, зазначив, що вони виявили неймовірне розмаїття кольорів в межах одного виду, від бірюзового до золотого та навіть "примарного".

Попри недавнє відкриття цих видів, науковці вже визнають їх потребу в охороні, оскільки чотири з п'яти видів знаходяться під загрозою зникнення. В майбутньому дослідники мають намір детальніше вивчити їхню отруту та сприяти збереженню цих унікальних видів.

Зазначимо, що станом на сьогодні вчені визначили та описали близько 3,600 видів змій, які належать до різних сімей та родів. Ці плазуни поширені майже по всьому світу, від тропічних джунглів до пустель.

Вони відрізняються за розміром, кольором, поведінкою та середовищем проживання, від маленьких земноводних змій до величезних удавів. Нові види продовжують відкривати, що збільшує загальну кількість відомих видів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як науковці довели, що всі домашні коти – психопати.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше