Допомогла зірка Голлівуду: науковці випадково відкрили новий вид гігантської анаконди – фото

Голлівудський актор Вілл Сміт пов'язаний із відкриттям нового виду неймовірної істоти

В Амазонських тропічних лісах проживає зелена анаконда, наймасивніший вид змій на планеті. Останні дослідження вказують, що істоти, які раніше вважалося єдиним видом змій, насправді поділяється на два різних види. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

До чого тут Вілл Сміт і про що це дослідження?

Цей вражаючий науковий прорив був здійснений випадково, з непрямою участю відомого актора Вілла Сміта, як розповів професор Браян Фрай з Університету Квінсленду.

Вілл Сміт очолював команду для документального проєкту National Geographic в Амазонії, досліджуючи наслідки нафтового буріння з підтримкою місцевих спільнот. Ця діяльність привернула увагу до анаконд, вразливих до змін в екосистемі, з метою оцінки впливу забруднення на їхнє здоров'я.

Зібрані дані виявили значно вищий рівень вмісту токсичних металів у самців порівняно з самками, що підкреслює шкоду, завдану водним екосистемам.

"Як головні хижаки, анаконди особливо вразливі до деградації середовища існування. Вони не лише страждають від шкоди середовищу існування, але також сильно страждають від шкоди їхній базі здобичі",– стверджують науковці.

Під час збору зразків дослідники помітили розбіжності між розмірами анаконд з Еквадору та Бразилії, що призвело до додаткових генетичних досліджень. Виявилось, що анаконди поділяються на два види.

Зараз вважається, що більший вид населяє Колумбію та Венесуелу і має назву північна зелена анаконда (Eunectes akayima), тоді як інший вид був перейменований на південну зелену анаконду, з урахуванням їхнього розподілу по різних річкових басейнах. У контексті цього ми розповідали, що професор і телеведучий Фрік Вонк показав на відео північну зелену анаконду, яка вважається найбільшою у світі змією.

Професор Фрай зазначив, що самки зеленої анаконди можуть досягати довжини 5-6 метрів, тоді як самці мають менші розміри та більш витончену статуру, харчуючись різноманітною дрібною здобиччю.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці відкрили 5 нових видів гадюк.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше