Змія

У нетрях Амазонки виявили найбільшу у світі змію – фото й відео

@DennD68 / X

"Якщо така знакова тварина залишалася непоміченою протягом стількох років, то як щодо менш помітних і менш вивчених звірів і рослин?"

У глибинах лісів Амазонки (Бразилія) було виявлено найбільшу у світі змію. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Sun.

Ця рептилія має довжину 26 футів (близько 8 метрів), голову розміром з голову людини та вагу в 440 фунтів (приблизно 200 кг). Професор і телеведучий Фрік Вонк зустрів північну зелену анаконду, яка вразила його своїми гігантськими розмірами, перевищивши всі очікування щодо того, наскільки великою може бути змія.

У порівнянні з іншими великими видами, такими як сітчастий пітон, який раніше вважався найбільшим, відкриття професора стає ще більш значущим.

Професор Вонк зазначив, що зелені анаконди, які мешкають у Південній Америці – у таких країнах, як Венесуела, Сурінам та Французька Гвіана, можливо, представляють зовсім інший вид. Він підкреслив, що, хоча, на перший погляд, ці змії можуть здатися схожими, генетична відмінність між ними складає 5,5%, що є значною цифрою, особливо якщо порівнювати з генетичною різницею в 2% між людиною та шимпанзе.

Він дав новому виду назву Eunectes akayima, що в перекладі з латини означає "Північна зелена анаконда". Назва "akayima" походить з мови корінних народів півночі Південної Америки та означає "велика змія", що, на думку Вонка, повинно віддавати належне значенню та важливості цього виду в природі.

"Я вивчаю анаконду вже 32 роки, тому постає питання, скільки ще нових видів існує, про які ми не знаємо. Якщо така знакова тварина залишалася непоміченою протягом стількох років, то як щодо менш помітних і менш вивчених звірів і рослин? Ця знахідка змушує нас замислитися про справжнє розмаїття Південної Америки", – заявив колега Вонка, професор Рівас.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що науковці відкрили 5 нових видів гадюк.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ