Кінематограф

На британському телеканалі ITV показали фільм, в якому російська армія розповіла про події в Україні – українці обурені

Shutterstock

Авторитетні британські видання оприлюднили огляд стрічки

На британському телеканалі ITV1 показали документальний фільм The Other Side ("Інший бік"), в якому виправдовуються дії російської армії на території України, передає "Дивогляд". 

Над створенням фільму працював журналіст Шон Лангана, який під час створення стрічки надав слово російським солдатам і висвітлив їхню думку на весь світ.

Документальна стрічка вийшла на британському телеканалі ITV1 19 лютого. Огляд фільму оприлюднили такі відомі видання, як Times та The Guardian. У жодній зі статей немає нарікань щодо сюжету кінокартини.

Реакція українців

 

Громадяни України, активісти та журналісти були обурені виходом цього фільму в ефір британського телеканалу, а також шоковані нейтральною реакцією відомих авторитетних британських видань. Вони назвали такі дії "спотворенням дійсності".

"Просто руки опускаються. У цьому фільмі автор вирішив надати слово представникам "іншого боку", тобто російським солдатам, до яких він приїжджав тричі і провів з ними деякий час під Авдіївкою. The Guardian пишуть, що метою режисера було "пояснення позиції росіян у цій війні", втім "фільм залишив більше питань про війну як таку", – сказала Ірина Цілик.

"Ми не загарбники. Ми просто захищаємо те, що наше", – каже один з героїв фільму – російський солдат.

"Я прибічник України, але українська влада зараз проти українського народу", – сказав інший герой фільму, фіксер Саша.  

"Ну тобто ви розумієте. Не все так однозначно, вислухати потрібно обидві сторони, зокрема про те, що кадри з Бучі – це постановка, бла-бла. І все це транслюється на британському телеканалі. І в Гардіан про це пишуть з розумінням та симпатією. І от я все це пишу українською, щоб у кінці спитати не іноземців (поки що), а вас, друзі, – і що ж нам, йбтвмть, з усім цим робити знову і знову?", – додає Ірина Цілик.

"А ще є люди в Україні, до сих існують, да, які розказують, які класні іноземні ЗМІ, в противагу українським, і які чудові в них стандарти. Ага. А вони тим часом то в Маріуполь скатають, розкажуть, як там все чудово і всі щасливі, то поїдуть передавати західній аудиторії брєдні російських солдатів про те, як класно вбивати українців. До іноземних журналістів питань немає. Там все ясно ще з 2014. Але от може б Міністерство закордонних справ та Дмитро Кулеба якось би реагували на це, хоча, про що то я…", – пише журналіст Сергій Костеж.

"А давайте дослідимо психологію маніяків, вбивць і терористів. А може, вони у своєму праві? Ну, теж можна зрозуміти – у них свої бажання! А давайте візьмемо інтерв'ю у тих військових, хто був в Бучі і знов повернувся на українську землю, тільки не будемо провокувати зайвими питаннями, бо ще одну "постановку" влаштують, за участі британських журналістів", – зауважує користувачка Facebook Єлизавета Кірізій.

"Друга річниця повномасштабного вторгнення. Пекло в Авдіївці. Поважне британське видання Times публікує статтю про "інший бік" війни, відбілюючи російських солдат, "бо молоді хлопчики лише маріонетки у руках Путіна і не знають, чому туди потрапили". Там про сльози, втрату друзів і "звичайних людей"… Спілкувалась останнім часом з багатьма іноземцями. Мало хто відбиває, що відбувається насправді", – пише керівниця пошукової групи Меморіал героїв Інна Попович.

Реакція іноземців

Британські користувачі соцмережі X (відома раніше як Twitter) відмітили, що "журналіст Шон Ланган поширює кремлівську брехню та пропаганду, ретельно замасковану під погляд з іншого боку на неспровоковане російське вторгнення в Україну, яке принесло смерть і руйнування мільйонам українців":

Телеканал ITV стикнувся з критикою показу цього фільму всередині країни, проте, попри все, вирішив видати його в ефір.

"Я не думаю, що цей документальний фільм варто показувати. У той час, коли весь світ намагається допомогти Україні в цей важкий час, нам потрібна підтримка британської громадськості. Але такий документальний фільм може зменшити підтримку британської громадськості, і це викликає занепокоєння, тому ці журналісти повинні бути обережними в тому, що вони роблять", – зазначив Лі Андерсон, депутат партії Торі від Ешфілда.

"Я вважаю, що показ цього документального фільму є абсолютною помилкою. Народ України не є нацистом, і якщо хтось є нацистом, то це Володимир Путін. Тож якщо це повторять люди в цьому документальному фільмі, це може дати кисень пропагандистам Путіна", – прокоментував вихід фільму експерт з питань тероризму з Букінгемського універститету Ентоні Гліз.

Що сказала на ITV

Керівництво телеканалу ITV не оминуло увагою скандал навколо фільму британського журналіста, який було випущено в ефір. Водночас, спікер телеканалу не бачить у такому рішенні нічого поганого, а фільм Шон Лангана назвав "прикладом незалежної журналістики, яка розповідає людську історію про вплив війни".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що телекомпанія НВО відсторонила сербсько-російського актора Мілоша Биковича від зйомок у "Білому лотосі" після критики МЗС України.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ