Перед смертю автор заповів знищити роман, який може стати бестселером: що відомо про останній твір Габріеля Гарсіа Маркеса "Побачимося в серпні"

Письменник залишив своїм дітям останній роман і попросив знищити цю роботу. Однак, сім'я автора мала іншу думку щодо цього

Нобелівський лауреат, відомий колумбійський письменник Габріель Гарсіа Маркес помер десять років тому. Він залишив своїм дітям роман, який написав, коли вже мав деменцію, і попросив знищити цю роботу. Однак, ніхто з синів не послухав батька й опублікували твір, передає "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Ідеться про короткий роман "Побачимося в серпні", який викладений на 100-120 сторінках (в залежності від мови перекладу). Сюжет твору розгортається довкола Анни Магдалени Бах. Це жінка середнього віку, яка щосерпня самостійно вирушає на острів, де знаходиться могила її матері. Щоразу, під час кожної подорожі, Анна заводить нових коханців, незважаючи на те, що вона вже понад 20 років заміжня.

Варто відмітити, що "Побачимося в серпні" – це перший твір Маркеса, головною героїнею якого є жінка. Серед найбільш відомих творів письменника можна виокремити "Сто років самотності" та "Кохання під час холери". Ці дві роботи дуже швидко розійшлися тиражем понад 50 млн примірників.

До речі, саме Габріель Гарсіа Маркес став тим письменником, який започаткував стиль магічного реалізму.

Габріель Гарсіа Маркес
Габріель Гарсіа Маркес
Фото: gettyimages.com

Книгу "Побачимося в серпні" вже опублікували іспанською. Її планують видати у книгарні по всьому світу 12 березня. Враховуючи успіх попередніх творів письменника, можна припустити, що цей роман має великі шанси стати бестселером через велику цікаву історію створення твору і незвичний сюжет.

Чому діти порушили прохання батька

Син письменника Гонсало Гарсіа Барча розповів чому саме вони вирішили оприлюднити роман попри прохання батька. За словами чоловіка, наприкінці життя його батько "не мав можливості оцінювати свою роботу, оскільки бачив лише недоліки, а не цікаві речі, які там були".

За словами Гонсало, його батько значно недооцінював свій твір, але ж сам Гонсало не "вважає його катастрофічним, як думав Габо".

"Безумовно, ми не збиралися його знищувати. У 2022 році ми взяли одну з версій і прочитали її... Ми зрозуміли, що книга завершена, ми зрозуміли, що нам не потрібно робити багато редагування".

"Ніяких доповнень немає, немає великих змін. Тож ніякої дискусії там справді не було", – зазначив Гонсало Гарсіа Барча.

Гонсало Гарсіа Барча
Гонсало Гарсіа Барча
Фото: gettyimages.com

Родина покійного письменника вважала, що зрештою, роман все одно б оприлюднили. Саме тому вони вирішили опублікувати ту версію, яку вони найбільше схвалюють і яка захищатиме авторські права.

"Ми думали про це близько трьох секунд – чи це була зрада моїх батьків, бажання мого батька? І ми вирішили: так, це була зрада. Але саме для цього і є діти", – розповів Гонсало.

Як тривала робота над романом

Крістобаль Пера, який був редактором Гарсіа Маркеса з 2001 року, всіляко заохочував письменника закінчити свій роман.

"Він написав першу чернетку у 2004 році. У 2011 році він уже почав втрачати пам'ять і більше не працював над романом. Але він присвятив себе тому, щоб продовжувати виправляти слова, фразу, покращувати їх, і в цьому сяяв його геній - у цих невеликих виправленнях", – сказав Пера.

Габріель Гарсіа Маркес і Крістобаль Пера
Габріель Гарсіа Маркес і Крістобаль Пера
Фото: gettyimages.com

Редактор працював над п'ятою чернеткою фрагментів роману, на полях якої розмістилися рукописні нотатки Гарсіа Маркеса зі змінами та пропозиціями щодо коригування тексту.

"Найбільшою проблемою під час редагування незакінченого роману було зберегти абсолютну повагу до творчості Габріеля Гарсіа Маркеса. Це було надзвичайно відповідальне завдання. Звичайно, мені не довелося додавати жодного слова".

"Треба було просто слідувати підказкам, які він залишив, щоб ухвалити рішення, наприклад, видалити фразу, яка була закреслена", – відмічав Крістобаль Пера.

Частина великого проєкту

В інтерв’ю, яке Габріель Гарсіа Маркес дав у Мадриді, він публічно прочитав перший розділ "Побачимося в серпні" і сказав, що пише серію коротких романів із загальною темою кохання в середньому віці, згадує редактор.

Роман "Побачимося в серпні" став частиною великого проєкту, до якого увійшли також твори "Про кохання та інших демонів" і "Записник з моїми сумними курвами".

"Жінки відіграють важливу роль у романах Гарсіа Маркеса, починаючи зі "Ста років самотності", і в усіх його оповіданнях, але вони ніколи не відігравали такої провідної ролі, як Анна Магдалена Бах – жінка, яка вирішила дослідити свою сексуальність і свободу".

"Саме тому це роман, який сам його син Родріго назвав феміністичним. Я думаю, що він представляє всю творчість Гарсіа Маркеса і особливо роль жінки в ній. Я думаю, тому він такий важливий", – каже редактор.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше