Найбільше у світі яйце, яке залишили в Антарктиді 66 млн років – вчені розгадали інтригуючу таємницю

Проведені дослідження свідчать, що нарешті вдалося встановити особу тварини, яка залишила гігантське яйце в Антарктиді мільйони років тому

Коли мова йде про найбільші яйця, народжені на цьому світі, зазвичай пригадуються птахи та рептилії. Лідерство у цій галузі традиційно належить птаху-слону, який вимер мільйони років тому, чиї яйця можна порівняти зі 128 курячими яйцями.

Однак нові дослідження показали, що в Антарктиді знайдено величезне яйце, яке належало зовсім іншому виду тварин, і вченим довгий час не вдавалося з'ясувати, хто його відклав. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Знайдене яйце є одним з найбільших у світі

Дослідження дозволило ідентифікувати власника гігантського яйця, яке було залишене в Антарктиді приблизно 66 мільйонів років тому і мало розмір, що порівняно з футбольним м'ячем. Ця знахідка стала першим відомим викопним яйцем із м'якою шкаралупою, яке збереглося на крижаному континенті.

Провідний автор дослідження, Лукас Лежандр, пояснив, що спочатку вони припускали, що гігантське яйце може належати динозавру, проте воно не було схоже на яйця цих тварин. У результаті вчені припустили, що скам'янілість залишила стародавня морська рептилія, ймовірно, мезозавр.

Ця думка вчених з'явилася через те, що форма скам'янілості була схожа на яйця змій або рептилій, але вона мала надзвичайно великі розміри. Нюанс полягав у тому, що гігантські морські рептилії крейдяного періоду не відкладали яєць, але велика скам'янілість, що мала розмір 28 на 18 сантиметрів, суперечила цьому твердженню. У результаті команда дала цій кам'яній копалині просту назву "Істота".

Вчені вважають, що знайдене яйце в Антарктиді є одним з найбільших у світі. Фактично, воно набагато менше за яйця птаха-слона. Водночас структура знахідки дуже схожа на структуру яєць сучасних ящірок і змій. Все це свідчить про те, що істота, яка відклала це яйце на крижаному континенті, розвивала яйцеживородний спосіб життя, коли яйце розвивається всередині матері і вилуплюється вже як маленька тварина.

Завдяки цьому вчені виключили можливість, що це яйце належить птахам-слонам. Ці стародавні птахи-мегафауни, які не могли літати, колись були поширені на Мадагаскарі, мали вагу близько 500 кілограмів і досягали висоти 3 метри. Вони були настільки великими, що вважалося, що одне яйце може прогодувати всю родину людини.

Яйце слонового птаха знаходиться ліворуч
Яйце слонового птаха знаходиться ліворуч
Фото: Denis Bourez, Natural History Museum, London

Але яйця слонових птахів мали тверду шкаралупу, що не властиво для нової знахідки. Офіційно яйця птахів-слонів вважаються найбільшими в історії Землі: вони могли досягати 33 сантиметрів у довжину, а їх об'єм становив близько 8,5 літра. Для порівняння, це еквівалентно 183 курячим яйцям або понад 12 000 яйцям колібрі.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що фотопастка зафіксувала рідкісного хижака у Тернопільській області.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше