Його вага може досягати 75 тонн
Унікальний випадок в історії української полярної науки був задокументований на станції "Академік Вернадський", де вчені вперше спостерігали фінвала у прилеглих водах. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.
Таке спостереження відкриває шлях для вивчення статі кита, його фізичного стану та детальнішого розуміння популяції цих тварин в антарктичних водах. Цей вид є другим найбільшим китом у світі.
Подія відбулася 6 березня у протоці Пенола, недалеко від Аргентинських островів, до яких належить і острів Галіндез, місцезнаходження станції. Полярники повідомили, що довжина кита могла становити до 26 метрів, а вага досягати 75 тонн.
Хоча безпосереднє спостереження тривало всього кілька хвилин, вчені змогли не тільки сфотографувати велетня, але й взяти зразки його шкіри та жиру для подальших досліджень, що дозволить довідатись більше про цю особину та загалом про популяцію фінвалів в Антарктиці.
За даними НАНЦ, у минулому столітті фінвали майже були винищені в районі Антарктиди через китобійний промисел. Останнім часом, однак, їхня популяція почала активно відновлюватися, і кити повертаються в регіони, де вони колись проживали.
Наразі зустрічі з фінвалами стають звичним явищем на півночі Антарктичного півострова та в протоці Дрейка. Очікується, що скоро спостереження за фінвалами біля станції "Академік Вернадський" також стануть регулярними.
Раніше "Дивогляд" розповідав, як до полярників з "Академіка Вернадського" несподівано завітали нові гості.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.