Вчені знайшли у Чорнобилі істот, які мають неочікувану властивість – фото

Команда біологів під керівництвом Софії Тінторі з Нью-Йоркського університету встановила, що мініатюрні черви, які мешкають у зоні з високим рівнем радіації навколо Чорнобиля, не постраждали від радіаційного впливу

Тінторі зазначила, що досі залишається нез'ясованим, як саме Чорнобильська катастрофа вплинула на живі істоти в цій області. Водночас встановлено, що мікроскопічні круглі черви проявили надзвичайну стійкість. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Ідеальні об'єкти для дослідження

Ці організми, характеризуючись коротким життєвим циклом та простими геномами, вважаються ідеальними об'єктами для досліджень, від біологічного розвитку до вивчення реакції на токсичні речовини та відновлення ДНК.

Для проведення експедиції в Чорнобиль з метою збору нематод Oschieus tipulae, що переважно населяють ґрунт, Тінторі разом з колегами зібрали сотні екземплярів з різних джерел, включаючи зіпсовані фрукти та листя на території зони відчуження. Вони використали лічильники Гейгера для оцінки рівня радіації та одягнувши захисне спорядження від радіоактивного забруднення. Було вибрано 15 зразків для геномного аналізу та вирощено близько 300 черв'яків в лабораторних умовах.

Черв'яки
Черв'яки
Фото: Sophia Tintori

Аналізуючи геноми цих черв'яків порівняно зі зразками того ж виду з Філіппін, США, Німеччини, Австралії та Маврикію, було встановлено високий рівень генетичної схожості між черв'яками з Чорнобиля, без ознак радіаційного ушкодження ДНК.

Також не було виявлено ознак значних хромосомних змін, які б очікувалися в умовах впливу мутагенів. Дослідники роблять висновок, що це відкриття може пролити світло на механізми відновлення ДНК, потенційно пропонуючи нові підходи в медичному застосуванні для людини.

Раніше "Дивогляд" розповідав про інше дослідження, проведене у Чорнобилі. Так, вчені встановили, що радіація у цьому місці призвела до змін в імунній системі вовків, схожих на зміни у пацієнтів з раком після радіотерапії.

Вони відзначили, що протягом останніх років кількість вовків та інших диких тварин у зоні відчуження Чорнобиля суттєво зросла. Відтоді, як у 1986 році сталася атомна катастрофа, ця територія стала покинутим куточком природи, де флора і фауна змогли розвинутися без людського втручання.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше