Моторошна битва гігантів: вчені вперше зафіксували напад косатки на велику білу акулу – відео

Науковці вперше зафіксували на відео, як одинока косатка вбиває велику білу акулу, що стало справжньою сенсацією у світі досліджень хижаків

За інформацією дослідників, цей епізод є унікальним прикладом того, як косатка самотужки здійснює напад на вищого хижака без підтримки інших мисливців. Ця подія сталася поблизу узбережжя затоки Моссел у Південній Африці. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Інцидент вражає своєю швидкістю

Доктор Елісон Таунер з Університету Родса вважає це явище надзвичайним і свідченням витонченої поведінки косаток. Дослідження, проведене доктором Таунер і її колегами, детально описує цю подію.

Встановлено, що косатка, яка здійснила атаку, відома під іменем Старборд і була вперше помічена у цій місцевості у 2015 році. Протягом останніх років Старборд став частиною групи косаток, які відомі своїми полюваннями на великих білих акул заради їх печінок.

З 2017 року Старборд разом зі своїм товаришем з полювання Порт регулярно брали участь у спільних мисливських виправах за морськими хижаками. Дослідження показало, що косатки часто використовували командну роботу, залучаючи до полювання до чотирьох особин, щоб оточити акулу та витягнути її печінку.

Цей новий інцидент, що стався 18 червня 2023 року, вражає своєю швидкістю – Старборд самотужки вполював акулу протягом лише двох хвилин. Молода біла акула, довжиною приблизно 2,5 метра, стала жертвою косатки, яка захопила її за плавець та ефективно завершила полювання.

Акула та косатка
Акула та косатка
Фото: Drone Fanatics SA

Доктор Таунер наголошує на швидкості та ефективності атаки, яка зайняла менше ніж 2 хв, після чого Старборд був помічений зі шматком печінки в роті. Інтерес представляє і поведінка Порта, який спостерігав за сценою з відстані, не втручаючись у дію.

Автори дослідження підкреслюють новизну такого методу полювання косаток, вважаючи свою роботу внеском у розуміння поведінки цих морських мешканців. Вони припускають, що для великих акул, важчих за 2,5 тонни, косатки, можливо, віддадуть перевагу полюванню в групі.

На наступний день після інциденту науковці відчули "сильний запах печінки акули" та помітили на поверхні океану олійні сліди, що свідчило про нове вбивство. Поблизу було знайдено ще одне тіло акули без печінки.

Доктор Таунер закликає до подальших досліджень хижацької поведінки косаток, адже це може спонукати акул до міграції, що вплине на морське біорізноманіття.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Португалії косатки атакували яхту з людиною на борту.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше