Феміда

Втратив віру в "людяність" окупантів: українець відсудив у рф 200 тисяч грн за моральну шкоду через війну

Shutterstock

Представниками відповідачів вказали посольство рф та Кабінет міністрів України

Хмельницький апеляційний суд постановив стягнути з рф на користь місцевого мешканця обласного центру компенсацію у розмірі 200 тисяч гривень за моральні страждання, спричинені війною. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на державний реєстр судових рішень.

У своїй скарзі чоловік зазначав про проблеми зі сном через часті сигнали повітряних тривог та необхідність довготривалого перебування в укритті. Він вказував, що вторгнення порушило його особисті права та спричинило глибокі моральні переживання.

Він також висловлював, що візуальне спостереження за руйнуваннями у Хмельницькому посилює його страждання та "втрату віри в людяність загарбників".

Початково Хмельницький міськрайонний суд відхилив його запит на компенсацію у розмірі 1 200 тисяч гривень від рф та символічну одну гривню від України за збитки, спричинені, на його думку, "некомпетентністю державних органів". Однак, після апеляції це рішення було переглянуто. Представниками відповідачів вказали посольство рф та Кабінет міністрів України.

Уряд України оскаржив апеляційну скаргу, аргументуючи її недостатньою обґрунтованістю та відсутністю доказів. Апеляційна інстанція встановила, що дії уряду України не спричинили моральної шкоди позивачу. Проте суд апеляційного рівня визнав, що дії росії були причиною моральних страждань жителя Хмельницького.

"Враховуючи обставини справи і обґрунтування позову, [суд] вважає можливим визначити розмір відшкодування моральної шкоди в сумі 200 000 грн", – йдеться у вердикті суду.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українець виманив $25 тисяч у російських наркоторговців і передав їх Україні.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ