Поважають бабусь та володіють людськими словами: цікаві факти про косаток, які ви не знали

Вчені поділилися неочікуваною і вражаючою інформацією про те, як влаштоване життя косаток – найбільших хижих дельфінів

Користуються іншими мовами та діалектами

Нещодавно американські вчені встановили, що косатка на ім'я Вікі вчилася відтворювати звуки, які нагадували людські слова. Зокрема, "привіт" і "папа-папа". Створіння навчилося повторювати ці звуки, але навряд вона могла усвідомити їхнє значення. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Окрім цього, відомо про випадки відтворення косатками звуків інших косаток, а також інших видів, серед яких дельфіни-афаліни та морські леви.

Звук – один із найважливіших інструментів спілкування китоподібних, поширення якого у воді відбувається значно швидше, ніж у повітрі. Косатки зустрічаються в усьому світі, а у їхніх регіональних груп є власні діалекти та відмінності.

Це обумовлено спадковістю, бо мами передають свій спосіб вимови потомству. Також не вважається, що загальний діалект – надійна ознака генетичного зв'язку. Навпаки, вважається, що це частково продукт місцевої культури.

Розвивають культурну поведінку

Косатки здатні вправно вчитися одне в одного. Так, у 1987 році у районі Пьюджет-Саунд вчені помітили самку косатки, яка почала носити мертвого лосося на своїй голові.

Вже за кілька днів кити-вбивці з інших зграй почали займатися тим самим. Судячи з усього, соціальному навчанню належить важлива роль у житті цих створінь. Вчені фіксували серед окремих регіональних груп випадки, коли особини користувалися не лише власним діалектом, але і тактикою полювання у залежності від здобичі.

Косатки
Косатки
Фото: Shutterstock

На думку деяких вчених, культура косаток – важлива рушійна сила їхнього еволюційного шляху. Слід зазначити, що попри певні регіональні відмінності, всі існуючі косатки відносяться до одного виду. Вони є водними ссавцями родини дельфінових і єдиним сучасним представником роду косаток (Orcinus).

Поважають бабусь

Косатки – зграйні створіння та полюють командою, в якій у кожного є своя роль і завдання. Їхня соціальна структура є складною, але переважно на чолі зграї стоїть самка.

Також косатка – один із небагатьох видів на планеті, у якого настає менопауза. Коли самка більше не може розмножуватися, вона користується своєю енергією, щоб підтримувати зграю. Часто такі особини знають про найкращі мисливські угіддя та допомагають родичам виживати у тяжкі періоди.

Коли бабуся-косатка вмирає, то, як показали дослідження, у зграї зростає смертність дитинчат. Завдяки гіпотезі бабусі можна було б пояснити це тим, що через менопаузу існує покоління мудріших членів сім'ї. Вони сприяють загальному добробуту зграї.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як в Антарктиді пінгвін застрибнув у човен з людьми, щоб його не з'їли косатки.

Дивіться також відео 5 каналу: Вирушили на екскурсію до "Титаніка" і пропали: пошуки батискафа "Титан" – шансів мало

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше