Eresus moravicus

"Будьте уважними і дивіться під ноги": в Україні знайшли рідкісного павука

Національний природний парк "Тузлівські лимани"

Укус цих створінь дуже небезпечний

У Національному природному парку "Тузлівські лимани" (Одеська область) вперше з'явився рідкісний павук, відомий як чорна товстоголовка (Eresus moravicus). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на адміністрацію парку.

Науковці вперше зафіксували появу цього створіння у національному парку. Раніше фахівці вважали, що у нашій країні мешкає тільки Eresus кollari, але ревізія колекцій і надходження нового матеріалу підтвердили існування не одного виду.

Зазначеним видам властиві фенологічні відмінності, бо kollari активні восени, а moravicus – весною та на початку літа.

"Будьте уважними і дивіться під ноги. Жодна тварина не нападе першою, доки не відчує від вас загрози", – розповіли у "Тузлівських лиманах".

Ці павуки мають дуже небезпечним, але не смертельний укус. Внаслідок дії отрути виникає сильний біль і оніміння навколо місця укусу, яке триває від 3 до 6 днів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у США виловили надзвичайно рідкісного помаранчевого лобстера.

Дивіться також відео 5 каналу: Українці в радянському кіно завжди скупі і хитрі. Як принижували у фільмах українців. Насправді з...

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ