Вода

Такого ви ще не бачили: в океані знайшли місце з невідомими науці 100 видами істот – фото

Matt Hardy / Unsplash

Приблизно 91% видів мешканців світового океану залишаються невідомими

Біля узбережжя Нової Зеландії у жолобі Баунті вчені виявили понад сотню невідомих досі видів, кожен з яких вирізняється особливою екзотичністю. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

У ході наукової місії, організованої Національним інститутом водних та атмосферних досліджень Нової Зеландії (NIWA), група дослідників на борту "Тангароа" провела три тижні, досліджуючи жолоб Баунті.

Під час експедиції, що охопила 800 км жолоба на глибинах до 4800 метрів, вчені зібрали приблизно 1800 унікальних зразків. Вони очікують, що серед зібраного матеріалу буде виявлено близько ста нових видів, включно з кількома видами молюсків, трьома видами риб, креветок, головоногих молюсків та новий вид коралів.

Професор Алекс Роджерс, один з керівників експедиції, зазначив, що серед виявлених видів особливо зацікавили три види риб, раніше невідомі науці. Команда також стикається з труднощами при спробах класифікувати деякі з цих видів у вже відомі категорії, зокрема один зі зразків викликає запитання, чи належить він до морських зірок, анемонів чи до інших схожих істот.

Дослідження вказують, що приблизно 91% видів, які мешкають у світовому океані, залишаються невідомими, а понад 80% морських просторів ще не досліджені та не відображені на картах. Завдяки щорічним експедиціям, наука поступово розширює свої знання про життя у глибинах океану.

Організація Ocean Census, створена за підтримки Японського фонду Nippon та британської групи Nekton, має амбітну ціль – задокументувати 100 000 нових видів протягом наступного десятиліття, щоб встигнути до того, як вони можуть зникнути внаслідок забруднення, надмірного вилову та змін клімату, які ставлять під загрозу світові океани.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені здивовані сексом китів, який зафіксували вперше.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ