Пікантне дослідження: вчені здивовані сексом китів, який зафіксували вперше – фото

Вперше було задокументовано інтимні стосунки між двома китами, що стало важливим моментом для науковців, хоча і не принесло більше ясності у розуміння їхньої поведінки

Під час фотографування біля острова Мауї, двоє підводних фотографів випадково зафіксували горбатих китів (Megaptera novaeangliae) у незвичайній активності. Вони спостерігали, як один кит неодноразово входив у інтимні відносини з іншим, причому обоє учасників були дорослими самцями. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Унікальність дослідження

Старший дослідник, Стефані Стек, зазначила, що ці спостереження стали першими в історії наукових досліджень, оскільки до цього моменту сексуальна поведінка китів залишалася поза увагою вчених.

Попри тривалі періоди спостережень, до недавнього часу репродуктивні аспекти життя горбатих китів залишались для науковців таємницею. Цей новий випадок вніс певну ясність, але, за словами дослідників, викликав ще більше питань щодо поведінки цих морських мешканців.

Хоча горбаті кити та інші китоподібні розмножуються, їхні сексуальні контакти не завжди мають репродуктивну мету. Попередні дослідження показали, що такі відносини можуть слугувати засобом для тренування поведінкових навичок, підтримки соціальних зв'язків, підкреслення домінування, зниження репродуктивного потенціалу конкурентів, або зменшення соціальної напруги. При цьому, більшість сексуальних взаємодій відбувається між особинами однієї статі.

Науковий світ отримав перші документально підтверджені свідчення сексуальної активності горбатих китів завдяки роботі фотографів Лайла Кранніхфельда та Бренді Романо. Аналіз зображень, виконаний науковцями, виявив, що один із китів мав ознаки погіршення здоров'я: худорлявість, покриття паразитами та серйозно пошкоджену нижню щелепу, ймовірно, через зіткнення із судном.

Його партнер, в контрасті, виглядав у прекрасній формі. Науковці спостерігали, що він постійно демонстрував свій статевий орган та активно намагався зблизитися зі слабким китом, утримуючи його за допомогою грудних плавників та ініціюючи сексуальний контакт.

Стек припустила, що хворий кит міг страждати від своїх недуг протягом деякого часу, що призвело до його фізичної слабкості та потенційної агонії. Ці обставини роблять спостережувану взаємодію між китами особливо інтригуючою для вчених, вказуючи на можливі мотиви такої поведінки.

Можливе пояснення полягає у зміцненні соціальних зв'язків з ослабленим індивідом. Проте, існує менш оптимістичне тлумачення: деякі дослідники припускають, що здоровий кит міг проявляти домінування над ослабленим, демонструючи свою перевагу та фізичну силу порівняно з ним.

Цю теорію підтримує оборонна поведінка першого кита у певні моменти, що може свідчити про небажаний характер сексуальної активності, на яку хворий кит не міг ефективно відповісти.

Стек зазначила, що цей випадок породив більше питань, ніж відповідей, щодо сексуальної поведінки горбатих китів. Дослідники підкреслюють унікальність спостереження нерепродуктивної активності між самцями, особливо в контексті взаємодії здорового індивіда з явно постраждалим. Вони вважають, що такі випадки вимагають детальнішого вивчення для глибшого розуміння причин подібної поведінки у горбатих китів.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені встановили кумедну причину лякаючого звуку з океану, на який роками скаржилися люди.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше