Школяр

У Польщі планують запровадити зміни щодо українських школярів

Shutterstock

"Ми хочемо, щоб вони відчували, що їхня українська ідентичність плекається"

У Польщі планують запровадити зміни щодо українських школярів. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на oko.press.

Зараз у Польщі перебуває 293 тис українських дітей, а у школах країни навчається приблизно 185 тис українських учнів. Серед них 135 тис – біженці, решта – діти економічних мігрантів, які раніше приїхали до Польщі.

"Але набагато більшою проблемою є діти, які перебувають поза польською системою. Ми знаємо про них ще менше. Деякі з них навчаються в українських онлайн-школах, але невідомо, наскільки ці діти справді виконують свої навчальні зобов’язання. Ніхто з польської сторони цього не перевіряв, тому ми не знаємо, наскільки система дистанційної освіти справді готує їх до життя".

"На мою думку, це абсолютно неприйнятно, щоб держава дозволяла тут рости дітям, яким не гарантовано виконання основного права дитини – права на освіту", – сказала заступниця міністра освіти Йоанна Муха.

За словами урядовиці, останні два роки українським дітям приділяли мало уваги у питанні освіти:

"Ми хочемо запросити дітей, які навчалися поза польською освітньою системою, щоб вони могли отримати максимальну користь. Зміна нашої політики щодо українських дітей буде дуже чіткою. Перші зміни хочемо запровадити з вересня", – сказала Муха.

У новому навчальному році польський уряд планує вирішити питання з освітою українців у Польщі.

"Ми хочемо використати всі інструменти, щоб переконати українську владу та українських дітей у Польщі приєднатися до польської системи освіти. Я буду говорити зі своїми колегами в Україні про те, що діти мають право на навчання та освіту, але наразі це фікція. Незалежно від того, чи залишаться ці діти після війни в Польщі чи повернуться до Україну, ми матимемо громадян, які не будуть готові добре функціонувати в суспільстві та на ринку праці", – звернула увагу чиновниця.

У Польщі мають намір запропонувати українським школярам вивчати українську мову та українську культуру. Разом із цим, діти вчитимуть польську мову і різні предмети польською.

"Ми хочемо, щоб вони відчували, що їхня українська ідентичність плекається, і коли вони повертаються в Україну чи залишаються в Польщі, вони мають повне відчуття власної ідентичності, але водночас ми хочемо, щоб вони здобули освіту", – зазначила Йоанна Муха.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українок планують повернутися з Польщі додому.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ