українці, біженці, переселенці

У Польщі зменшується рівень підтримки українських біженців

Shutterstock

Умови для громадян України стануть дещо жорсткішими

З лютого 2022 року громадянам України дозволили перебувати на території Польщі на тих самих умовах, що й громадянам Європейського Союзу. Вже майже два роки європейський "сусід" підтримує українських біженців і допомагає їм влаштуватися у новій країни. Однак, вже восени 2024 року на українців чекають зміни, передає "Дивогляд" із посиланням на Rzeczpospolita.

Уряд Польщі подовжив підтримку українських біженців до кінця вересня 2024 року. Після цього умови для громадян України стануть дещо жорсткішими. Так, уряд Європейської країни планує визначити умови щодо посилення контролю за біженцями у Польщі.

Розглядають, зокрема, можливість скасування статусу тимчасового захисту. Так, якщо громадяни України повернуться додому у відпустку чи на свята – вони ризикують втратити статус біженця. Уряд країни вважатиме такі дії свідченням того, що ці біженці більше не потребують спеціального статусу.

Нагадаємо, що на сьогодні українці можуть виїжджати за межі Польщі на 30 днів без втрати спеціального статусу.

Також існує вірогідність зменшення виплат на дітей. Однак, жодних офіційних коментарів щодо цього від Уряду не надходило. Перед ухваленням рішення про ускладнення умов перебування українських біженців на території Польщі Уряд консультуватиметься з міністерствами, органами місцевого самоврядування та організаціями, які надають допомогу потребуючим українцям.

За даними МВС Польщі, наразі у державних центрах проживають понад 42,2 тисячі українських громадян. Цей показник удвічі менший, ніж спостерігався торік.
 
Загалом у країні перебуває близько 1 млн громадян України, які оформили тимчасовий притулок і залишаються у Польщі. Загалом з 24 лютого 2022 року з України за кордон виїхали понад 18 млн осіб.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Польщі готуються до нової хвилі біженців з України.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше