Прапор Польщі

Українці масово виїжджають з Польщі – у чому причина

Pixabay

"70-80% біженців повернулися до України, поїхали до Німеччини чи ще кудись"

Українські біженці, які від початку повномасштабного вторгнення виїхали до Польщі і залишались там тривалий час, масово виїжджають з європейської країни. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Rzeczpospolita.

Українці за 1,5 року війни у нашій країни встигли адаптуватися в Європі, знайшли житло та роботу і не квапляться повертатися додому до завершення бойових дій. Водночас, біженці, які отримали прихисток у Польщі, почали масово залишати європейську країну.

У своїй нещодавній доповіді експертка з ринку праці Ганна Судольська акцентувала увагу на змінній динаміці на європейському ринку праці. Вона відмітила, що поляки переважно надають перевагу роботі у сусідній Німеччині, через вищий заробіток. На це звернули увагу й українці, які також перебувають у пошуках роботи. 

Ганна Судольська каже, що останнім часом кількість роботи для українських біженців зменшилася, зокрема й сезонної. За словами експертки, у 2022 році "кадрові проблеми готелів та рестораторів вирішував наплив жінок-біженок з України". Але цього року українці вирушають в інші європейські країни, де зможуть отримати більш високооплачувану роботу, або ж просто повертаються додому в Україну.

"Сьогодні ми бачимо, що 70—80% із цих людей не повернулися до роботи. Швидше за все, вони повернулися до України, поїхали до Німеччини чи ще кудись на роботу", – резюмує Судольська.

В Управлінні соціального страхування Польщі наголосили на тому, що сприяння утриманню українських біженців стало пріоритетом, враховуючи, що кількість переселенців зростає. У зв'язку з цим, влада попередила про необхідність для бізнесів створювати середовище, яке б спонукало українців залишатися працювати у Польщі.

Зокрема, йдеться про необхідність запровадження інтенсифікованих програм навчання та покращення умов праці з урахуванням поширених демографічних моделей.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, яку суму українці щомісяця надсилають з Польщі в Україну.

Дивіться також відео 5 каналу: Джус – легендарний льотчик, який буквально ЖИВ НЕБОМ – серед загиблих в авіатрощі на Житомирщині

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ