Дитина

У Польщі збільшують фінансову допомогу на дитину – подробиці

Shutterstock

Українські біженці можуть претендувати на збільшення розміру виплат

Уряд Польщі ухвалив рішення щодо збільшення розміру фінансової допомоги на дитину до 800 злотих. Коли можна буде отримати більшу суму – розповідає "Дивогляд" із посиланням на офіційний портал уряду країни-ЄС.

На дитячі виплати можуть претендувати як поляки, так і громадяни інших країн, які легально перебувають у Польщі. Українці зі статусом PESEL UKR маються право щомісяця отримувати виплати на дитину за програмою "500+". Однак, розмір цієї фінансової допомоги буде збільшено в рамках програми "800+". 

Повідомляється, що збільшення розміру виплат на дитину обійдеться бюджету Польщі у додаткові 24 млрд злотих, враховуючи той факт, що наразі у країні ЄС залишаються приблизно 7 млн дітей.

Розмір дитячих виплат буде змінено автоматично, а отже оформлювати нову заявку на отримання допомоги українським біженцям не потрібно. Водночас, влада Польщі попереджає, що програма стане активною з 1 січня 2024 року, а гроші почнуть надходити до кінця лютого-2024.

"Це один із найкращих моментів у роботі Ради міністрів, адже ми можемо обговорити програму "‎500+", яка незабаром стане програмою "‎800+". Це програма про повагу до сім'ї, розширення можливостей для наших дітей, щоб вони могли дозволити собі гуртки, додаткові уроки танців, музики, спортивні заходи та свята", – прокоментував збільшення допомоги на дитину Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, яку суму щомісяця заощаджують українські біженці в Польщі.

Дивіться також відео 5 каналу: ВОРОГ НАСТУПАВ НА БІЛОГОРІВКУ. Безуспішно. Генштаб

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ