Прапор Польщі

Яку суму щомісяця заощаджують українські біженці в Польщі – дослідження

Pixabay

Лише 1% українців оцінює своє матеріальне становище, як дуже добре

Найбільша кількість українських біженців з початку повномасштабної війни залишаються у Польщі. У країні-ЄС громадяни України отримують допомогу, пільги, безкоштовне житло та фінансові виплати на проживання. Чимало біженців вже знайшли роботу і працевлаштувалися, тож можуть навіть відкладати гроші. Скільки заощаджують українці у Польщі – розповідає "Дивогляд".

Експерти міграційної платформи EWL провели опитування у понад 10 містах Польщі з метою встановити, скільки українці витрачають грошей на життя і яку суму їм вдається відкласти. Так, за результатами дослідження, близько 55% українців оцінюють своє матеріальне становище як середнє. Враховуючи витрати, що необхідні для перебування біженців у Польщі, на кінець місяця українці можуть заощадити близько 961 злотих в середньому

У 20% біженців у Польщі після місячних обов'язкових витрат залишається від 501 до 1000 злотих. Лише 12% громадян України вдається заощадити понад 2 тис злотих на місяць. Ще 18% українців витрачають всі гроші і не відкладають на майбутнє, а майже у кожного 5-го біженця нічого не залишається після оплати всіх обов'язкових витрат на перебування у Польщі.

  • Як українці оцінюють свій фінансовий стан у Польщі?

Результати опитування продемонстрували, що 22% українських біженців, які прибули до Польщі після повномасштабного вторгнення, оцінюють своє матеріальне становище як добре, у порівнянні з мігрантами, які приїхали до країни-ЄС і почали працювати до 24 лютого 2022 року (14%).

Дуже погано своє фінансове становище оцінює лише 1% українців. Така сама кількість навпаки вважає свою матеріальну ситуацію дуже доброю.

"Це свідчить про те, що до Польщі у зв'язку із вторгненням прибули громадяни України різного рівня достатку. Серед них багато представників середнього класу, бізнесменів, які мають кошти на проживання і певну "фінансову подушку", – пояснює керівник відділу легалізації EWL Марія Кузенко.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українцям скасовують статус тимчасового захисту у Польщі.

Дивіться також відео 5 каналу: Як трофейна зброя дає п#зди ру@ні під Бахмутом. Невигадані історії

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ