Прапор Польщі

За яких умов українців можуть депортувати з Польщі через роботу

Pixabay

Закони європейських країн дещо відрізняються від українських

​​Через війну в Україні чимало жителів нашої держави виїхали за кордон і залишаються там ще й досі. Закони європейських країн дещо відрізняються від українських, а отже, перебуваючи і працюючи за кордоном, варто знати про кілька правил, при порушенні яких громадян України можуть депортувати назад додому. Детальніше про це розповідає "Дивогляд".

Найбільша кількість наразі перебуває у Польщі і має намір залишатися там до завершення війни в Україні. Наші громадяни знайшли житло в європейській країні, а дехто працевлаштувався. Часто українським біженцям пропонують неофіційну роботу, тобто – без оформлення. У цьому випадку роботодавці можуть дозволити собі порушити права працівника, а сам українець створює для себе ризики депортації з країни.

Українська біженка Юлія, яка зараз перебуває у Польщі і працевлаштувалася без оформлення, поділилася з якими проблемами стикнулася через це:

"Мені говорили про штрафи вже коли я працювала, не до працевлаштування. Але називали якісь маленькі суми. А потім, коли всі додали, мені залишили тільки ці 22 тис грн. Тобто платили майже половину обіцяної суми ще й погрожували депортацією, якщо я буду багато сперечатися і скаржитися. Тому що працювала ж я нелегально, значить, податки не платила. Мені сказали, що це і я винна", – розповіла українка.

Керівниця відділу легалізації Міграційної платформи EWL Марія Кузенко відмітила, що жертвами шахраїв стають переважно ті українці, які раніше ніколи не працювали у Польщі і не знайомі з правилами легалізації та працевлаштування. Зокрема, йдеться про:

  • роботу без оформлення. Якщо факт нелегального працевлаштування з'ясується, це може стати причиною для депортації;
  • обіцянки "особливих" умов. Українцям пропонують хороші умови проживання та зарплату. Однак після пропонують зарплату нижчу, а роботу важча, сподіваючись, що працівник погодиться і на таке;
  • фальшиві оголошення. "Роботодавець" в інтернеті просить заповнити анкети, надати документи, а потім використовує їх для того, щоб заволодіти рахунком співробітника.

Одним із способів знайти легальну роботу в Польщі є звернення до агенцій праці. Переважно, послугами агенцій по пошуку працівників користуються великі підприємства, які оформлюють легально працівників на роботу. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що мотивує українців залишатися у Польщі і за яких умов вони повернуться додому.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ