Прапор Польщі

Українці у Польщі можуть втратити статус тимчасового прихистку – подробиці

Pixabay

Уряд країни не подовжує термін дії Спеціального закону

З 24 лютого 2022 року Польща активно приймає українських біженців і надає їм статус тимчасового прихистку. Разом із цим, у країні поки що не подовжують термін дії Спеціального закону, який дозволяє українцям перебувати у європейській країні до весни 2024 року. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Посольство України в Польщі.

Наразі громадяни України можуть перебувати у Польщі на підставі Спеціального закону до 24 березня 2024 року. І хоча Уряд Польщі оголосив про продовження терміну дії довідок про користування тимчасовим захистом до березня 2025 року, відповідний документ не стосується громадян України.

 

Тимчасовий захист для українців

У вересні 2023 року Рада Євросоюзу ухвалила рішення продовжити термін дії статусу тимчасового захисту для громадян України до березня 2025 року. Згодом низка країн узгодили це на національному рівні. Так, термін дії статусу біженців для українців подовжили зокрема у Чехії, Данії, Швейцарії тощо.

Водночас, у Польщі наразі не оголосили своє рішення щодо цього, тому ще й досі залишається незрозумілим, чи зможуть українці користуватися спецстатусом у цій європейській державі і надалі. Наразі громадяни України можуть користуватися спеціальним статусом до 24 березня 2024 року.

Ще й досі залишається незрозумілим, чи подовжать громадянам України спеціальний статус у 2024-2025 роках. Раніше польські чиновники неодноразово наголошували на можливості скорочення пільг для українців.

Водночас, раніше у МЗС Польщі заявили, що вони готуються приймати нову хвилю українських біженців.

Які категорії біженців можуть залишатися у Польщі до березня 2025 року?

18 січня уряд Польщі ухвалив рішення щодо продовження спецстатусу для осіб без громадянства або громадян третіх країн, крім України, які мають докази того, що вони легально проживали в Україні до 24 лютого 2022 року та не мають можливості повернутися до своєї країни походження в безпечних умовах. Для цього необхідно надати дійсну посвідку на постійне проживання, видану відповідно до законодавства України.

При цьому закон, який був оприлюднений на урядовому порталі, не має жодного відношення до громадян України, які отримали тимчасовий захист у Польщі (PESEL UKR) через розгортання бойових дій в Україні.

Що дає тимчасовий захист у Польщі:

  • вільний доступ до ринку праці;
  • отримання виплат на дітей (800 злотих/мі);
  • отримання допомоги для школярів (300 злотих);
  • додаткову доплату за садочки, ясла та гуртки для дітей;
  • медичну допомогу.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що українські біженці у Польщі взяли кредитів на понад 2,6 млрд злотих.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше