Прапор Польщі

Серед поляків погіршується ставлення до українських біженців – дослідження

Pixabay

Особливий негатив проявляють громадянки Польщі, які вбачають в українках потенційних конкуренток

З лютого 2022 року українці стали масово виїжджати за кордон і переважна більшість знайшла прихисток у Польщі. З часом поляки стали негативно ставитися до українців, передає "Дивогляд" із посиланням на wyborcza.pl.

Дослідження Варшавського університету показало, що близько 67% поляків підтримують українців, які вимушені були покинути свої домівки для збереження власного життя. Однак, спостерігається певне зниження лояльності польських друзів до наших громадян.

Переважну більшість українських біженців у Європі становлять жінки і діти. За результатами дослідження, особливий негатив проявляють громадянки Польщі, які вбачають в українках потенційних конкуренток. Йдеться здебільшого про категорію жінок до 29-35 років.

У 2023 році 67% поляків мають позитивне і лояльне ставлення до громадян України, підтримують і намагаються допомагати. Водночас, частка людей, які негативно ставляться до українців, збільшилася з 8% до 13%. Серед загальної кількості опитаних поляків, 31% зазначили, що змінили своє ставлення до українців. З них 85% – на гірше.

Раніше 62% громадян Польщі вважали за потрібне допомагати українським біженцям, а сьогодні так думають лише 40%. Також 55% реципієнтів виступили проти надання додаткової допомоги українцям.

Близько 39% опитаних респондентів відмітили, що головною причиною негативного ставлення до українців став споживацький настрій наших громадян. Все більше польських сусідів вважають, що українці не повинні отримувати такі ж соціальні пільги, як і громадяни Польщі.

Разом із цим, варто відмітити, що багато наших громадян відмовилися від отримання соціальної допомоги і працевлаштувалися за кордоном, щоб забезпечувати свої потреби за власні кошти. Таким чином, українці працюють на благо економіки Польщі. Повідомляється, що за 2022 рік українські біженці сплатили майже 1 млрд злотих податків. 

Громадяни України, які є податковими резидентами у Польщі, підписують декларацію PIT-11 і сплачують податок на прибуток незалежно від джерела свого доходу.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, яку суму українці щомісяця надсилають з Польщі в Україну.

Дивіться також відео 5 каналу:  МОБІЛІЗАЦІЯ: потрібен чесний діалог з суспільством. Робота військкоматів – це складна робота

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше