Біженці

У Польщі можуть подовжити тимчасовий захист для українців

5 канал

"Робота над цими питаннями розпочнеться негайно"

Для українських біженців у Польщі можуть подовжити термін дії тимчасового статусу по завершенні встановленого наразі терміну, передає "Дивогляд" із посиланням на Yavp.pl.

На сайті польського уряду оприлюднили проєкт відповідних змін до спеціального закону. Зараз Міністерство внутрішніх справ європейської країни розробляє зміни до закону про надання допомоги громадянам України, які постраждали внаслідок війни. 

Так, з урахуванням імовірних оновлень, громадяни України можуть перебувати у Польщі до 30 червня 2024 року. В уряді розглядали також можливість подовження пільг до вересня 2024 року.

"Робота над цими питаннями розпочнеться негайно після широких консультацій з місцевими органами влади, державними установами, неурядовими організаціями та іншими зацікавленими сторонами", – зазначено у проєкті закону.

Відповідно до запропонованих змін у закон, усі документи на проживання у Польщі для українців залишатимуться чинними до 30 червня 2024-го. Також упродовж цього терміну біженцям буде дозволено використовувати будівлі для колективного проживання українців.

У ПОЛЬЩІ ЗМЕНШУЄТЬСЯ РІВЕНЬ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ

Після 24 лютого 2022 року Польща прийняла найбільшу кількість біженців з України, виплачувала їм фінансову допомогу та забезпечила тимчасовим житлом. Раніше уряд європейської країни подовжив підтримку українських біженців до 2024 року. Однак, по завершенні цього часу умови для громадян України стануть дещо жорсткішими.

Зокрема, уряд європейського "сусіда" планує визначити умови щодо посилення контролю за біженцями у Польщі. Розглядають, зокрема, можливість скасування статусу тимчасового захисту та зменшення виплат на дитину.

Разом із цим, влада Польщі ухвалила рішення щодо продовження спецстатусу для осіб без громадянства або громадян третіх країн, крім України, які мають докази того, що вони легально проживали в Україні до 24 лютого 2022 року та не мають можливості повернутися до своєї країни походження в безпечних умовах. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що з 24 лютого 2022 року з України за кордон виїхали понад 18 млн осіб.

 Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше