Біженці

Не з регіонів бойових дій: з яких областей України найбільше біженців перебуває у Польщі

5 канал

Більшість позицій зайняли жителі регіонів, які можна вважати відносно безпечними для проживання

Після 24 лютого 2022 року Польща стала однією з країн, яка прийняла найбільшу кількість українських біженців. З яких регіонів найбільше українців перебуває у цій європейській країні, розповідає "Дивогляд" із посиланням на Gremi Personal.

Міжнародне агентство із працевлаштування Gremi Personal склало статистику десяти українських областей за найбільшою кількістю українців у Польщі. Більшість позицій зайняли регіони, де не відбуваються бойові дії та які можна вважати відносно безпечними для проживання:

  • Дніпропетровська — 9,82%; 

  • Хмельницька — 6,8%;

  • Івано-Франківська — 6,3%;

  • Львівська — 6,05%; 

  • Волинська — 5,79%;

  • Рівненська — 5,79%;

  • Харківська — 5,29%;

  • Житомирська — 5,29%;

  • Вінницька — 4,53%. Так, можна побачити, що більша частина з опитаних біженців прибули до Польщі з Дніпропетровської області, де спостерігається високий рівень небезпеки. Далі у рейтингу переважають західні регіони, життя в яких вважається найбільш безпечним через відсутність бойових дій.

Лише на сьомій позиції за кількістю жителів, які перебувають у Польщі, стоїть Харківська область, де відбуваються регулярні обстріли.

Серед опитаних біженців у Польщі 52,64% приїхали з великих міст, 17,63% – із селищ (раніше селище міського типу) і 29,72% – із сіл.

У ПОЛЬЩІ ЗМЕНШУЄТЬСЯ РІВЕНЬ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ

Після 24 лютого 2022 року Польща прийняла найбільшу кількість біженців з України, виплачувала їм фінансову допомогу та забезпечила тимчасовим житлом. Нещодавно уряд європейської країни подовжив підтримку українських біженців до кінця вересня 2024 року. Однак, по завершенні цього часу умови для громадян України стануть дещо жорсткішими.

Зокрема, уряд європейського "сусіда" планує визначити умови щодо посилення контролю за біженцями у Польщі. Розглядають, зокрема, можливість скасування статусу тимчасового захисту та зменшення виплат на дитину.

Разом із цим, влада Польщі ухвалила рішення щодо продовження спецстатусу для осіб без громадянства або громадян третіх країн, крім України, які мають докази того, що вони легально проживали в Україні до 24 лютого 2022 року та не мають можливості повернутися до своєї країни походження в безпечних умовах. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що з 24 лютого 2022 року з України за кордон виїхали понад 18 млн осіб.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше