Прапор Польщі

У Польщі поліція побила двох українців через конфлікт з поляками – фото

Pixabay

"В останній час я все більше фіксую порушення польською поліцією прав українців"

У Польщі працівники поліції побили двох громадян України через конфлікт з поляками, передає "Дивогляд" із посиланням на Facebook правозахисника Віталія Махинько.

Інцидент відбувся у столиці європейської країни – місті Варшава. Двоє українців звернулися до правоохоронних органів зі скаргою про те, що їх побила місцева поліція. За словами правозахисника Махинько, українці приїхали на декілька днів до Варшави з Брюсселя (Бельгія), щоб відкрити фірму.

У готелі між ними та поляками стався словесний конфлікт. За деякий час до них у номер почала стукати поліція. Коли поліцейські потрапили у кімнату, вони побили та затримали українських чоловіків.

"Між українцями і поляками виник словесний конфлікт у готелі. Через деякий час поліція постукалась в номер. Коли відкрили двері, вони зразу вдарили та повалили українця, та почали бити. Потім взялись за другого", – розповів правозахисник.

Коли громадян України доставили до поліцейського відділку, їм не дозволили скористатися медичною та юридичною допомогами.

"Одного, інваліда 2 групи, відпустили вранці, а другого через декілька днів. Йому висунули обвинувачення за те, що він вкусив поліцейського за ногу, коли проти нього лежачого використовували задушливий прийом. У поліцейському відділку не дозволили скористатись юридичною допомогою та не повідомили консульство", – наголосив Махинько.

Після того, як українців відпустили з поліцейського відділку, чоловіки пройшли медичний огляд та отримали всі необхідні документи, які свідчать про завдання їм тілесних ушкоджень з боку поліцейських. Заяви про побиття були подані до прокуратури міста Варшави та управління поліції.

"В останній час я все більше фіксую порушення польською поліцією прав українців. Велика кількість постраждалих – саме українські жінки", – сказав він.

У ПОЛЬЩІ ЗМЕНШУЄТЬСЯ РІВЕНЬ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ

Після 24 лютого 2022 року Польща прийняла найбільшу кількість біженців з України, виплачувала їм фінансову допомогу та забезпечила тимчасовим житлом. Нещодавно уряд європейської країни подовжив підтримку українських біженців до кінця вересня 2024 року. Однак, по завершенні цього часу умови для громадян України стануть дещо жорсткішими.

Зокрема, уряд європейського "сусіда" планує визначити умови щодо посилення контролю за біженцями у Польщі. Розглядають, зокрема, можливість скасування статусу тимчасового захисту та зменшення виплат на дитину.

Разом із цим, влада Польщі ухвалила рішення щодо продовження спецстатусу для осіб без громадянства або громадян третіх країн, крім України, які мають докази того, що вони легально проживали в Україні до 24 лютого 2022 року та не мають можливості повернутися до своєї країни походження в безпечних умовах. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що з 24 лютого 2022 року з України за кордон виїхали понад 18 млн осіб.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ