Норвегія

Скорочення фінансових виплат і стимулювання до роботи: у Норвегії змінюють умови перебування біженців

Shutterstock

Біженців активно заохочують до інтеграції

У Норвегії планують змінити умови перебування українських біженців, передає "Дивогляд" із посиланням на Schengen Visa Info.

Уряд країни планує ще пильніше контролювати прибуття нових біженців з України, а також за можливості скоротити їхню кількість.

Очільниця міністерства праці та соціальної інтеграції Норвегії Тоньє Бренна та очільниця міністерства юстиції Емілі Мель відмітили, що заплановані зміни будуть спрямовані на зменшення фінансової допомоги українцям.

Так, зокрема, біженці, які мешкають у приватних помешканнях, а не в спеціальних центрах розміщення, не зможуть отримувати фінансові виплати. Також для отримання разової фінансової допомоги, розмір якої становить 93 тис крон (8,2 тис євро), українець повинен проживати у Норвегії щонайменше рік.

Читайте також: Кожен десятий ФОП у Польщі реєструють українці.

Фінансову допомогу для молодих пар з України, які не мають дітей, скоротять орієнтовно на 6 тис крон на місяць.

Також у Норвегії активно заохочують біженців до інтеграції. Тих, хто відвідує мовні курси, стимулюють активніше шукати собі постійне місце роботи або принаймні підробіток.

За словами очільниці норвезького міністерства юстиції Емілі Мель, такі заходи є необхідними, щоб тримати під контролем кількість біженців у країні, а також вирішувати внутрішні проблеми Норвегії.

"Уряд вважає, що ми повинні посилити програму і рівень виплат, щоб забезпечити контроль над потоком біженців. Ми не повинні допустити, щоб тиск на муніципалітети став настільки високим, щоб підтримка допомоги Україні була поставлена під сумнів", – заявила Емілі Мель.

У Польщі зменшується рівень підтримки українських біженців

Після 24 лютого 2022 року Польща прийняла найбільшу кількість біженців з України, виплачувала їм фінансову допомогу та забезпечила тимчасовим житлом. Нещодавно уряд європейської країни подовжив підтримку українських біженців до кінця вересня 2024 року. Однак, по завершенні цього часу умови для громадян України стануть дещо жорсткішими.

Зокрема, уряд європейського "сусіда" планує визначити умови щодо посилення контролю за біженцями у Польщі. Розглядають, зокрема, можливість скасування статусу тимчасового захисту та зменшення виплат на дитину.

Разом із цим, влада Польщі ухвалила рішення щодо продовження спецстатусу для осіб без громадянства або громадян третіх країн, крім України, які мають докази того, що вони легально проживали в Україні до 24 лютого 2022 року та не мають можливості повернутися до своєї країни походження в безпечних умовах. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що з 24 лютого 2022 року з України за кордон виїхали понад 18 млн осіб.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше