Вікінги

Археологи виявили найдавніше корабельне поховання у Норвегії, яке існувало ще до появи вікінгів

Shutterstock

"Відкриття було зроблено північніше, ніж багато раніше відомих монументальних поховань кораблів"

Археологи виявили найдавніше корабельне поховання у Норвегії, яке датується 700 роком нашої ери, передає "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Рештки корабля були знайдені північніше за місце знахідки подібних речей. Це вказує на розвиненість мореплавства на великій частині Норвегії ще задовго до появи вікінгів.

"Відкриття було зроблено північніше, ніж багато раніше відомих монументальних поховань кораблів. Це також говорить нам, що морські знання та контакти на великих територіях були стандартними задовго до епохи вікінгів", – вважають дослідники.

Експерти провели процедуру радіовуглецевого датування, яке показало, що корабель на століття випереджав епоху вікінгів (793-1066 роки). Науковці не можуть встановити, яким був корабель у кургані і кому він належав. Низка кісток з поховання та різноманітних артефактів були втрачені ще на початку минулого століття.

За словами фахівців, такі кораблі за давніх часів використовувалися для бою. Однак, якщо врахувати розвинену торгівлю вже того часу, можна припустити, що такий транспорт могли використовувати й для перевезення вантажів.

Місцеві записи доводять, що це місце неодноразово розкопували впродовж XVIII століття. Ще тоді археологи виявили частину стіни, залізні цвяхи, бронзовий чайник, кістки тварин, шар деревного вугілля і сидячий скелет із мечем. Однак, у 1920-х роках усі ці предмети були втрачені. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Норвегії знайшли 1000-річний артефакт, який може бути пов'язаний з Ярославом Мудрим.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ