Бізнес

Українці відкривають власний бізнес у Польщі – які галузі найчастіше обирають

Shutterstock

У 2023 році кожен десятий ФОП у Польщі реєстрували саме українці

Громадяни України дедалі частіше відкривають новий бізнес у Польщі. Які галузі найбільше цікавлять українців – розповідає "Дивогляд" із посиланням на ukrayina.pl.

У 2023 році кожен десятий ФОП у Польщі реєстрували саме українці. За минулий рік у європейській країні наші співвітчизники щомісяця реєстрували до 3 тис нових ФОП. Загалом за 2023 рік у Польщі запрацювало 30 325 нових українських компаній. Цей показник на 67% більший за той, який спостерігався у 2022 році (18 139 компаній).

Найчастіше українці у Польщі обирають для відкриття компанії у тих напрямках діяльності, де найбільше бракує працівників. Часто громадяни України звертають увагу на галузі будівництва, ІТ, надання послуг і торгівлі.

"Це саме ті напрями, де в цій країні бракує працівників. Тож польській владі потрібно зробити все, щоб стимулювати українські бізнеси залишатися в країні та сплачувати там податки, а не їхати далі, наприклад, в Німеччину", – заявляють експерти в галузі економіки.

Варто відмітити, що за результатами опитування у Польщі близько 27% громадян європейської країни переживають через конкуренцію з українським бізнесом. Більшість підприємців (61%) не бачать ніякої загрози в тому, що українці відкривають бізнес у Польщі.

Польща не подовжує тимчасовий захист для українців

Після 24 лютого 2022 року Польща прийняла найбільшу кількість біженців з України, виплачувала їм фінансову допомогу та забезпечила тимчасовим житлом. Нещодавно уряд європейської країни подовжив підтримку українських біженців до кінця вересня 2024 року. Однак, по завершенні цього часу умови для громадян України стануть дещо жорсткішими.

Зокрема, уряд європейського "сусіда" планує визначити умови щодо посилення контролю за біженцями у Польщі. Розглядають, зокрема, можливість скасування статусу тимчасового захисту та зменшення виплат на дитину.

Разом із цим, влада Польщі ухвалила рішення щодо продовження спецстатусу для осіб без громадянства або громадян третіх країн, крім України, які мають докази того, що вони легально проживали в Україні до 24 лютого 2022 року та не мають можливості повернутися до своєї країни походження в безпечних умовах. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українців повернулися з-за кордону за 2023 рік.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше