Україна та Німеччина

Менше 50% українських біженців у Німеччині пройшли інтеграційні курси

Shutterstock

Оплата занять значно впливає на бюджет країни

Більшість українських біженців у Німеччині, які отримали можливість проходити інтеграційні курси, не завершили навчання, передає "Дивогляд" із посиланням на Bild.

У лютому 2022 року Німеччина дозволила понад 450 тисячам біженців проходити інтеграційні курси. Однак, лише 194 тис українців скористалися цією можливістю.

Центри зайнятості країни наказали 294 тис біженців відвідувати мовні курси, щоб швидше працевлаштуватися. Однак, такі заходи не виявилися успішними, зокрема й через те, що вартість курсів для українців дорого коштує державі.

 

"Менше половини українських біженців змогли успішно завершити інтеграційні курси. Тому Міністерство внутрішніх справ і Міграційна служба повинні вивчити, як можна збільшити їх частку", – підсумували аудитори Рахункової палати Німеччини.

Мовні курси для українців дуже впливають на бюджет країни. За минулий рік Федеральне відомство з питань міграції та біженців (BAMF) витратило близько 776 млн євро на оплату курсів українським біженцям. На 2024 рік вже закладена сума у понад 1 млрд євро.

За останні 10 років курси для Німеччини подорожчали на 273%. Разом із цим, середня кількість охочих відвідувати мовні заняття збільшилася на 79%.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Німеччині пропонують скоротити фінансову допомогу українським біженцям, які не хочуть працювати.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ