Болгарія

Ще одна країна Євросоюзу подовжила термін дії спеціального статусу для українців

Shutterstock

Громадяни України можуть залишатися у цій країні до весни 2025 року

У Болгарії подовжили термін дії спеціального статусу для біженців з України, передає "Дивогляд" із посиланням на Novinite.

Уряд країни ухвалив відповідне рішення і дозволив потребуючим українцям залишатися у Болгарії до березня 2025 року.

"Продовження, що набуває чинності з 4 березня 2024 року, розраховане на рік і відображає постійне прагнення підтримати біженців, які рятуються від конфлікту в Україні", – йдеться у повідомленні.

Рішення було ухвалене у зв'язку з директивою Єврокомісії щодо продовження терміну дії Директиви про тимчасовий захист. Документ наголошує на конкретних колективних зусиллях, яких треба докласти для розв'язання гуманітарних проблем, що спричинені кризою.

Польща не продовжує тимчасовий захист для українців

Після 24 лютого 2022 року Польща прийняла найбільшу кількість біженців з України, виплачувала їм фінансову допомогу та забезпечила тимчасовим житлом. Нещодавно уряд європейської країни подовжив підтримку українських біженців до кінця вересня 2024 року. Однак, по завершенні цього часу умови для громадян України стануть дещо жорсткішими.

Зокрема, уряд європейського "сусіда" планує визначити умови щодо посилення контролю за біженцями у Польщі. Розглядають, зокрема, можливість скасування статусу тимчасового захисту та зменшення виплат на дитину.

Разом із цим, влада Польщі ухвалила рішення щодо продовження спецстатусу для осіб без громадянства або громадян третіх країн, крім України, які мають докази того, що вони легально проживали в Україні до 24 лютого 2022 року та не мають можливості повернутися до своєї країни походження в безпечних умовах. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, скільки українців повернулися з-за кордону за 2023 рік.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше