Біженці

Скільки українських біженців хочуть повернутися з Європи додому – опитування ООН

5 канал

Вже майже два роки багато українців залишаються за кордоном

Дехто вже облаштувався, знайшов роботу і не планує нікуди їхати з європейської країни. Разом із цим є й ті, хто хоче повернутися назад додому. "Дивогляд" із посиланням на Укрінформ розповідає, скільки біженців збираються вертатися в Україну. 

 

Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді зазначив, що наразі у країнах Європи перебуває близько 6 млн біженців. Серед українців було проведено опитування. За його результатами стало відомо, що близько 60-80% українців, які виїхали закордон з лютого 2022 року, мають бажання повернутися на батьківщину.

"Відсоток біженців, які говорять нам, що хочуть повернутися до України, все ще надзвичайно високий – від 60 до 80%. Як ми їх підтримаємо? Багато з них кажуть, що не можуть повернутися, але ми повинні думати, як допомогти людям це зробити. Ми не хочемо нікого змушувати", – відповів Філіппо Гранді.

В Організації Об'єднаних Націй (ООН) вважають, що відсоток повернення біженців з-за кордону здебільшого залежить від стратегії уряду України: 

"І навіть після повернення справи у біженців не будуть такими райдужними. Уряду потрібна хороша стратегія в цьому питанні", – наголосив представник ООН.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Польщі готуються до нової хвилі біженців з України.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше