Не лише радіють: експерти розповіли, чому собаки крутять хвостом

Любителі песиків могли помічати, що домашні улюбленці виляють своїм хвостом. Переважно люди це трактують як позитивну емоцію, але, на думку італійських біологів, це не завжди так.

Учені виміряли напрямок вхляння у відповідь на різні емоційні стимули (наприклад, погляд на чужу людину, кота, незнайомого пса чи господаря). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Inverse.

Читайте також: Чому коти припиняють їсти, коли бачать дно миски – дослідження

"У собак, рухи вліво і вправо управляються за допомогою механізмів мозку, розташованих на іншій стороні. Якщо собака рухає хвостом вправо, це пов’язано з активністю лівої півкулі мозку, і навпаки, якщо собака рухає хвостом вліво", – стверджує співавтор роботи Джорджіо Валлортігар.

За результатами дослідження, собака може виляти хвостом вправо, коли помічає знайому людину, а також це може вказувати на те, що собака хоче наблизитися до цього суб'єкта з позитивним наміром. Якщо ж собака виляє хвостом вліво – це може сигналізувати про те, що вона помітила незнайому людину чи створіння, яке може здаватися їй агресивним (наприклад, іншу собаку).

"При перегляді фільму про собак, в якому показано, як виляють хвостом переважно вправо, собаки виглядають більш розслабленими, ніж навпаки", – зазначили вчені.

Читайте також: Цуценя щодня тероризувало кота, вимагаючи погратися, і ось що сталося, коли воно виросло – відео

За словами дослідників, песик часто виляє хвостом для висловлення свого енергійного ентузіазму. Раніше була версія, що виляння з боку в бік може говорити про збудливість чи дружелюбність. Її підтвердили подальші експерименти, які показали, що позитивна соціальна поведінка собаки та рухи хвоста пов'язані.

Йоркшир-тер'єр
Йоркшир-тер'єр
Фото: Shutterstock

Для глибокого розуміння поведінки домашнього улюбленця господарям треба краще розуміти емоційний сенс певних положень хвоста тварини, а саме:

  • Якщо собака опускає хвіст або ховає його між лапами, то це може говорити про те, що вона занепокоєна, боїться чи просто покірна.
  • Високе підняття хвоста – собака хоче наблизитися до іншої тварини чи людини.
  • М'яке виляння – невпевненість, яка властива, наприклад, при першій зустрічі з невідомою людиною.
  • Напружене підняття хвоста – тварина тривожиться чи відчуває загрозу.
  • Виляння хвоста з боку в бік – собака захоплена чимось і налаштована дружелюбно.
  • Швидке виляння – собака хвилюється чи захоплено спостерігає, але якщо при цьому хвіст стирчить лише вгору – собака демонструє агресію.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про ТОП-5 порад, які допоможуть зробити життя собаки довгим і щасливим.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше