Як зробити життя собаки довгим і щасливим – ТОП-5 порад експертки

Переважно собаки живуть від 10 до 14 років, але, на думку англійської зоологині Жаклід Бойд, існують методи, які можуть подовжити життя домашніх улюбленців, а також зробити їх щасливішими.

За словами фахівця, можна звернути увагу на п'ять способів, які допоможуть собаці. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sciencealert.

Пізнання чогось нового

Підтримка розуму в активному стані – гарний метод боротьби зі старінням не лише для людей. Якщо ваш собака буде навчатися чогось нового, то його мозок і тіло зможуть подовжити молодість. Можна звернути увагу на такі методи:

  • Пошук предметів за запахом, що розвине нюх і активує розумову та фізичну діяльність.
  • Гідротерапія, тобто заняття плаванням. Звісно же, не забувайте про небезпеку, бо якщо у вас є сумніви щодо стану здоров'я вашої собаки – ліпше зверніться до ветеринара.

Читайте також: Топ-4 дивовижних фактів про котів та воду

Собака
Собака
Фото: Shutterstock

Тісний зв'язок

Собаки – дуже компанійські тварини, а тому потребують дружніх стосунків. Останні можуть допомогти створити між людиною і домашнім улюбленцем атмосферу довіри, а також господарю буде простіше помічати усілякі зміни у поведінці собаки, які інколи можуть сигналізувати про погіршення його здоров'я.

Звісно, дружба з собакою сприяє взаємній боротьбі зі стресом та покращенню настрою, а тому не забувайте про важливість тісного зв'язку з твариною.

Вага

Інколи люди вважають, що треба якомога більше годувати свою тварину, внаслідок чого та може мати надмірну вагу, яка може призвести до серйозних захворювань. За словами зоологині, собака не повинна мати зайву вагу, для чого необхідний контроль за споживанням калорій.

Собака
Собака
Фото: Shutterstock

Коли тварина стає старшою, то теж виникає потреба у зміні її раціону, на що також впливає активність собаки. Різні собаки можуть потребувати різних підходів до правильного харчування, а тому краще звернутися до фахівця, який індивідуально складе режим харчування для вашого песика.

Ветеринар

Ігнорувати експертів і вважати, що це надмірні витрати – може бути небезпечним, бо завдяки сучасній ветеринарії можна запобігти появі та розвитку небезпечного захворювання. 

Саме тому Жаклін Бойд радить регулярно перевіряти здоров'я собаки. Безумовно, неможливо виправити генетику домашнього улюбленця, але за допомогою сучасних технологій можна поліпшити його здоров'я.

Читайте також: Театр одного актора: мопс, якому стрижуть кігті, розсмішив мережу своїм криком – відео

Прогулянки

Йоркшир-тер'єр
Йоркшир-тер'єр
Фото: Shutterstock

Це просто, але так багато господарів забувають про важливість прогулянок. Через це багато тварин у найкращому випадку можуть бігати по подвір'ю приватного будинку, а також є такі, які постійно у квартирах і не проводять час на свіжому повітрі.

Собакам необхідно бути фізично активними, бо це покращує їх фізіологічний і психологічний стан. Безумовно, звичайна прогулянка навряд чи збільшить тривалість життя, але, наприклад, може захистити від зайвої ваги. Окрім цього, цей метод принесе користь не лише собаці, але й її господарю.

Читайте також: Чому коти припиняють їсти, коли бачать дно миски – дослідження

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше