Вікінги

Чоловік виявив рідкісний меч вікінгів під час ремонту будинку – фото й відео

Shutterstock

Зброю прикрасили геометричним орнаментом у вигляді 6-кутників

У 2015 році були несподівано виявлені людські останки, серед яких учені знайшли прикрашений меч епохи вікінгів та інші цікаві артефакти. Тепер фахівці нарешті поділилися результатами їх дослідження. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The History Blog.

Меч знайшли у 2015 році на Оркнейських островах (Шотландія). Там звичайний чоловік робив ремонт у своєму будинку та знайшов людські останки. На цьому місці протягом кількох місяців проводили археологічні розкопки, завдяки виявили ще дві могили. У одній серед них були як людські останки, так і зброю.

Так, тіло лежало на правому боці у зігнутій позі, а поблизу знаходилися:

  • залізний меч
  • металева рукоятка дерев'яного щита, який, на жаль, розклався
  • залізні наконечники стріл
  • інструменти
  • великий ніж, який насправді може бути наконечником списа

Наразі археологи намагаються відновити первісний вигляд меча. Завдяки рентгенівському знімку вони ідентифікували знахідку як Pedersen Type D. Його виготовили у IX столітті та прикрасили рукоять геометричним орнаментом у вигляді 6-кутників.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що археологи знайшли помешкання жінки-вікінга, яка перетнула Атлантику за 500 років до Колумба.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ