Сонце

У NASA зафіксували потужний спалах на Сонці – відео крупним планом

Shutterstock

Такі сонячні спалахи та виверження ставлять під загрозу безпеку космічних кораблів та астронавтів

У Національному управлінні з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) показали величезний спалах на Сонці. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на офіційний акаунт агентства в Instagram.

Учені уважно досліджують космічний простір і майже щоразу натрапляють на дивовижні явища. Зокрема, у четвер, 20 січня, науковці зафіксували потужний спалах на Сонці за допомогою Обсерваторії сонячної динаміки (SDO). Спалах досяг найвищого рівня о 06:01 UTC.

"Сонячні спалахи – це потужні викиди енергії. Зазвичай вони відбуваються в активних областях, тобто в областях на сонці, зазначених сильною присутністю магнітних полів. У міру розвитку цих магнітних полів вони можуть досягати точки нестабільності і вивільняти енергію в багатьох формах, включаючи електромагнітне випромінювання, яке спостерігається у вигляді сонячних спалахів", – повідомили в NASA.

Фахівці відмітили, що такі сонячні спалахи та виверження мають вплив на електричні мережі та радіозв'язок. Вони також ставлять під загрозу безпеку космічних кораблів та астронавтів.

Відео цього потужного явища оприлюднили крупним планом в Instagram:

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що  вчені попередили про дві небезпечні плями на Сонці, які можуть призвести до руйнування енергетичної системи Землі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ