Сонце і Земля

Може закінчитися руйнуванням енергетичної системи Землі: вчені попередили про дві небезпечні плями на Сонці

Shutterstock

Також найближчим часом у кількох регіонах планети спостерігатиметься чудове полярне сяйво

Учені регулярно досліджують космос та різні планети нашої сонячної системи. Зокрема, це стосується й Сонця. "Дивогляд" із посиланням на Daily Express повідомляє, що фахівці передбачили на цій зірці величезні спалахи, які можуть загрожувати Землі. 

Астрономи проаналізували вигляд Сонця та помітили на одній з його сторін, що звернена до нашої планети, кілька сонячних плям. Ймовірно, що незабаром зірка відтворить спалах.

"Ми поки не спостерігаємо сильних штормів на Сонці, які були би спрямовані до Землі, але ми перебуваємо в стані підвищеної готовності. Прямо зараз на одній зі сторін Сонця, зверненої до Землі, видно кілька сонячних плям. Дві з них досить великі, але поки що жодна пляма не вибухнула спалахом", – розповіла дослідниця космічної погоди Таміта Сков.

Разом із цим, фахівчиня наголосила на тому, що найближчим часом у кількох регіонах Землі спостерігатиметься чудове полярне сяйво. Його спричинить сонячний вітер.

"Вогнище швидкого сонячного вітру з невеликої корональної діри досить ефективне. Жителі Великобританії, Ісландії та частини Канади зможуть насолодитися чарівним полярним сяйвом протягом кількох наступних днів", – додала Сков.

Чим небезпечні ці спалахи?

Ці сонячні спалахи належать до Х-класу. Вони розподіляються за розмірами спалаху. Найменші належать до А-класу, за ними йдуть В, С, М і Х. Зі зміною літери величина енергії сонячного спалаху збільшується в 10 разів.

Маленькі шторми (класу А, В або С) призведуть до незначних збоїв в енергосистемах Землі. Вони також можуть спричинити появу полярних сяйв на високих широтах.

У свою чергу спалахи М і Х-класу можуть стати причиною повного руйнування всієї енергетичної системи нашої планети. 

Фахівці відмітили, що наявні на сьогоднішній день плями на Сонці, є джерелами спалаху М-класу, тобто того, що несе за собою серйозні наслідки.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені розкрили справжній колір Сонця і розповіли, чому люди вважають його жовтим.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ