Cузір'я Південний Хрест

Учені знайшли яскраво-синій гігант, який важчий від Сонця в 14,5 раза

iceinspace.com.au

"Для успіху нам потрібен був найкращий у світі поляриметр"

Астрономи дослідили одну із зірок у сузір'ї Південний Хрест і встановили її габарити та вік. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Йдеться про зірку, котра відома як Бета Південного Хреста, Бекрукс і Мімоза. Вона знаходиться від Землі на відстані 280 світлових років. Її вивчили науковці з Австралійського національного університету та Монтерейського інституту астрономічних досліджень у США під керівництвом Деніела Коттона завдяки астросейсмології та поляриметрії.

"Для успіху нам потрібен був найкращий у світі поляриметр, який ми розробили в нашому університеті", – стверджує співавтор дослідження з Університету Нового Південного Уельсу Джеремі Бейлі.

Сузір'я Південний Хрест
Сузір'я Південний Хрест
Фото: Antonio Ferretti

Виявилося, що Беті Південного Хреста 11 млн років, а ось її вага у 14,5 раза перевищує Сонце. Для порівняння, доведеться скласти понад 330 тис мас нашої планети, щоб порівнятися з вагою Сонця.

Ця зірка є яскраво-синім гігантом і другою за яскравістю зіркою у сузір'ї Південний Хрест – одного з найвідоміших у південній півкулі. Подібні зірки – найбільші виробники хімічних елементів у галактиці, але наразі вони майже не вивчені.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як зебра спарувалася з віслюком і народила незвичного малюка.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ