Дослідження тюленів Ведделла

Українські вчені на станції "Академік Вернадський" записали "пісні" тюленів – фото й відео

Facebook-сторінка Національного антарктичного наукового центру

"Нагадують звуки бластерів із "Зоряних війн"

З'явилися результати акустичних досліджень тюленів Ведделла, що провели українські науковці у районі станції "Академік Вернадський". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Facebook-сторінку Національного антарктичного наукового центру.

Зазначається, що тюлені Ведделла є найпівденнішими ссавцями, що чудово пристосувалися до життя в одній з найхолодніших місцевостей Землі. Ці істоти вміють затримувати подих і проводити під водою 1,5 години поспіль, навіть пірнаючи на глибину понад 600 м.

"Загалом було відомо про близько 30 типів звуків у репертуарі цих тварин, але нещодавно було виявлено ще 9 типів – в ультразвуковому спектрі. Це різні "цвірінькання", "свисти" і "трелі", що іноді навіть нагадують звуки бластерів із "Зоряних війн", – розповіли дослідники.

Українські науковці з вересня до листопада, під час сезону розмноження Ведделлів, цілодобово записували їхні підводні співи. Для цього у лунках встановили 2 акустичні рекордери, що дозволило отримати багато записів самців, самиць і дитинчат.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що хвилі цунамі після виверження вулкану біля Тонги докотилися аж до українських полярників.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ