Намистини зі страусячих яєць

Учені знайшли найдревнішу соціальну мережу, яка проіснувала 17 тисяч років

Shutterstock

Цукербергу таке й не снилося

Дослідники з Інституту історії людства ім. Макса Планка виявили в Африці найстарішу соціальну мережу, яка виникла приблизно 50 тисяч років тому. Про це пише "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Звичайно ж, ніяких електронних пристроїв тоді не існувало, тому мережа соціальних зв’язків базувалася на дуже простих речах – продажу і обміні намиста зі шкаралупи страусових яєць. Це, до речі, була одна із перших форм людських прикрас. А африканські мисливці-збирачі і досі носять такі намиста.

Німецькі учені знайшли близько 1500 таких намистин у 31 місці на півдні та сході Африки. Дослідження показало, що таким намистом люди обмінювалися на величезних відстанях. Між найбільш віддаленими точками нараховується майже 3 тисячі км.

За допомогою такого обміну древні люди ділилися символічними повідомленнями та зміцнювали союзи.

Намистини із яєчної шкаралупи
Намистини із яєчної шкаралупи
Фото: Nature

Наявність соціальної мережі між людьми підтверджує той факт, що однакові намиста з’явилися в один і той же період у найвіддаленіших районах південної та східної Африки.

"Результат дивовижний, але закономірність зрозуміла", розповів один із авторів дослідження Імін Ван.

Учені вважають, що ця найстаріша "соціальна мережа" проіснувала близько 17 тисяч років. 33 тисячі років тому намисто зі шкаралупи практично зникло у південній Африці, але залишилося на сході континенту. Дослідники вважають, що причиною розриву стали кліматичні зміни.

Нещодавно "Дивогляд" розповідав, що археологи розкопали в Омані стародавню дошку для настільної гри, якій 4 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ