У стародавні часи язичники, якими у тому числі були германські племена, 25 грудня відзначали день зимового сонцестояння. На це свято вони збиралися перед ялиною і починали жертвоприношення, для чого використовували як людей, так і тварин. Про це повідомляє "Дивогляд".
Чому ялинка?
Ранні кельти думали, що у цьому дереві живе лісовий дух. Це не позбавлено сенсу, бо люди бачили, що взимку всі дерева втрачають своє листя, а ось ялинка ніяким чином не потерпає через погодні зміни. Саме тому стародавні люди наділяли це дерево чарівними властивостями.
Окрім цього, варто зазначити, що життя кельтів було тісно пов'язане з лісом, а тому вони приділяли багато часу задобрюванню богів, які населяли цю місцевість. У тому числі, жертвоприношеннями.
Зокрема, люди вважали, що божество, яке населяє ялинку, вимагає кривавих жертв, а тому друїди постійно розвішували на гілках ялинки нутрощі жертв. Наприклад, для цього використовували кишки, нирки, серце та печінку. Також вони користувалися для цього різними фруктами, горіхами, солодощами та іншими смаколиками.
У певному сенсі можна сказати, що прикрашання ялинки є повторенням давнього язичницького звичаю жертвопринесення.
Перехід від язичництва до християнства
Свого часу християнство масово розповсюдилося на території сучасної Європи, але багато людей все одно продовжували ходити до лісу взимку.
У 1513 році це зацікавило Мартіна Лютера, який вирішив викорінити цю звичку в німців, бо вони, попри християнізацію, зберігали традиційні вірування. Одного разу богослов блукав у лісі та опинився на галявині, де побачив ялинку, освітлену місячним світлом.
Це нагадало Лютеру про Вифлеємську зірку, що привела волхвів до Ісуса. Після цього він вирішив зрубати дерево, принести його додому, прикрасити свічками та поставити нагорі дерева зірку – символ Різдва. Це стало народженням сучасної традиції прикрашати ялинку.
До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як слов'янські язичники святкували Новий рік.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!