Роберт Д. Рокіцькі

Дипломат із Польщі гуляв у горах і випадково розкрив історичну таємницю – фото

Anadolu Agency

Чоловік часто вивчає дику сільську місцевість, бо любить стародавню історію

Польський дипломат Роберт Д. Рокіцькі, який працює у Туреччині, виявив загублене стародавнє місто Фіваса. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Ancient Origins.

Рокіцькі працює у посольстві в Анкарі. Він дуже любить археологію і стародавню історію, а тому часто вивчає дику турецьку сільську місцевість.

"Тут я можу вільно займатися своїм улюбленим видом туризму, який я називаю "histracking" – походом по бездоріжжю в пошуках історичних місць. Він поєднує у собі природні та культурні відкриття. Тут найкраще місце для такого роду діяльності, оскільки воно багате на історичні пам'ятки і природні чудеса і забезпечує дружню атмосферу", – розповів поляк.

Нещодавно він прогулювався у південно-центральній Анатолії біля Таврських гір, де відвідав село Пінарка. Дипломат вважав, що воно могло бути пов'язане з відомим історичними подіями, але замість цього знайшов загублене місто Фіваса.

Йдеться про укріплене місто Малої Азії, яке до початку IX століття контролювали римляни та візантійці. Місцезнаходження міста протягом сотень років залишалося таємницею через віддаленість від основних маршрутів, що проходять через це місце. Тепер знахідку будуть досліджувати науковці.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що у Великій Британії археолог-любитель виявив "чарівну" брошку, яка захищала від хвороб.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ