Місяць

Ракета компанії SpaceX вріжеться в Місяць – коли це відбудеться і до чого призведе

Shutterstock

Учені уважно досліджують це питання

До Місяця наближається ракета-носій Falcon 9, яка з великою ймовірністю вріжеться у супутник Землі. Детальніше про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на UNILAD.

Ракета Falcon 9 компанії SpaceX ще у 2015 році вивела у космос апарат Deep Space Climate Observatory або DSCOVR. Він призначений для проведення спостережень за Замлею та Сонцем.

 

Апарат прибув до місця свого призначення та розташувався у точці Лагранжа. Інша частина ракети продовжує пересуватися космосом. Цей факт дещо лякає вчених, які вже давно говорили про ймовірну небезпеку. 

Метеоролог Ерік Бергер розповів, чому ракета не повернулася назад в атмосферу Землі. Причина полягає у тому, що апарат мав недостатню кількість палива. Саме тому чотирьохтонна Falcon 9 вже впродовж семи років "мандрує" космосом по хаотичній орбіті.

Науковці проаналізували рух ракети-носія та встановили, що вона прямує до Місяця зі швидкістю 2,58 км/с. Враховуючи це, фахівці відмітили, що незабаром апарат зіткнеться зі супутником Землі.

Учений Білл Грей спеціалізується на створенні програмного забезпечення для відстеження навколоземних об'єктів. Він проаналізував ситуацію та встановив, що ракета впаде на Місяць 4 березня 2022 року. Однак, ці дані не є точними.

"Уперше космічне сміття впаде на Місяць, принаймні мені не відомі інші приклади такої ненавмисної події. Потрібно спостерігати за її польотом, і ми зможемо дізнатися точний час і місце падіння", – говорить Грей.

Зіткнення ракети відбудеться на зворотному боці Місяця неподалік екватора. Відповідно, побачити це з Землі буде неможливо.

До чого призведе це явище – невідомо. Вчені підозрюють, що удар призведе до викидів на поверхню якихось матеріалів, що розкажуть про внутрішній стан Місяця. Однак, це залишається великим питанням.

"Ми вже знаємо, що відбувається, коли сміття падає на Землю, з цього мало чого можна навчитися", – каже Білл Грей.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що китайський місяцехід Yutu-2 виявив дивний моноліт на зворотному боці Місяця.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ