Корабель Джеймса Кука

Австралійські вчені впевнені, що знайшли корабель Джеймса Кука

Australian National Maritime Museum

Це "одне з найважливіших суден у морській історії Австралії"

В Австралії вчен знайшли ймовірний корабель англійського першовідкривача Джеймса Кука. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Sky News.

Фахівці дослідили дно гавані Ньюпорт, що в США. Саме ця місцевість вважається останнім пристанищем відомого корабля "Індевор", на борту якого Джеймс Кук здійснив свою першу кругосвітню подорож. Саме тоді першовідкривач повідомив, що Нова Зеландія – це два окремі острови, які з'єднує велика протока.

Виконавчий директор Національного морського музею Австралії Кевін Сампшон повідомив, що "Індевор" дійсно знайшли. Це "одне з найважливіших суден у морській історії Австралії", яке в результаті корабельної аварії залишилося "спочивати" у водах США, неподалік штату Род-Айленд.

  • Що відомо про Джеймса Кука?

Англієць Джеймс Кук вважається першим європейцем, кому вдалося проплисти навколо Австралії та відкрити Гавайські острови.

Кук вперше повідомив, що Нова Зеландія це не частина материка, як вважалося тривалий час. Насправді ж це два самостійні острови між якими знаходиться протока. 

На рахунку першовідкривача три експедиції Тихим океаном. Під час останньої подорожі у 1779 році мандрівник зустрівся з місцевими аборигенами. Там він і загинув.

Загалом Кук здійснив три подорожі Тихим океаном. Загинув мандрівник на Гаваях у сутичці з місцевими аборигенами під час третьої експедиції 1779 року.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що знайдено таємничий корабель, який зник 350 років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ