"Клотільда"

Учені досліджують знайдене під водою останнє американське судно, яке нелегально перевозило рабів – фото

Alabama Historical Commission

Знахідка дуже добре зберіглася за 1,5 століття

У США підводні археологи знайшли останнє американське судно, яке перевозило рабів. Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на National Geographic, знахідку будуть обстежувати.

Американський корабель під назвою "Клотільда" виявили у 2018 році у річці Мобіл-Тесно, неподалік міста Мобіл, що у штаті Алабама. Його довжина становить 26 м, а ширина – близько 7 м. Транспорт затопили у 1860 році за наказом капітана. Завдяки прісній воді та мулу морський корабель добре зберігся до наших днів.

Повідомляється, що на цьому судні з Африки до Північної Америки перевозили полонених рабів, але робили це нелегально. 

Учені вже провели кілька досліджень "Клотільди", під час яких з'ясували, що верхню частину судна відновити вже неможливо, але трюм, у якому розмішувалися раби, залишився майже неушкодженим. 

Саме у трюмі підводні археологи сподіваються знайти провіант, ланцюги та інші предмети. Вони також сподіваються виділити ДНК з якихось органічних залишків.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені знайшли залишки 15-сантиметрової істоти, яка може бути або інопланетянином, або людиною.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ