У NASA показали космос наскрізь – вражаючі фото

Було зафіксовано навіть найвіддалиніші космічні об'єкти

Учені з космічної рентгенівської обсерваторії "Чандра", що належить агентству NASA, вперше в історії зуміли побачити космос наскрізь. Дивовижні та вражаючі фотографі з'явилися на офіційному сайті обсерваторії, повідомляє "Дивогляд".

Світлини поєднали зі знімками, що були створені в інших хвильових діапазонах. Завдяки технології високої роздільної здатності було зафіксовано найвіддаленіші космічні об'єкти.

Симбіотична зірка R Aquarii знаходиться у сузір'ї Водолія та складається з двох зірок: білого карлика та червоного гіганта.

Гігант потроху втрачає свою масу, якої залишилося менше половини. Через це він постійно пульсує та випромінює світло, значно яскравіше за Сонце.

Білий карлик вже давно дійшов до свого кінця і зараз живиться матерією свого союзника "гіганта". Це пояснює причину появи на його поверхні різних термоядерних вибухів.

R Aquarii
R Aquarii
Фото: Сhandra

Кассіопея А розташована за 11 тис світлових років від Землі і вважається одним з найбільш вивчених об'єктів Чумацького Шляху.

Знімки різних діапазонів, що були зроблені "Чандрою" і космічним телескопом "Hubble", демонструють процеси, які відбуваються всередині цієї хмари.

Cassiopeia A
Cassiopeia A
Фото: Сhandra

На фотографії можна побачити рожевий шлейф PSR B2224 + 65, який є рентгенівським випромінюванням. Його випускають різні полюси нейтронної зірки-пульсара.

Разом із цим фахівці відмітили, що PSR B2224 + 65 це ще й рухома зірка, яка летить з неймовірно високою швидкістю – 1,6 тис км/сек. В результаті цього утворюється середовище, яке астрономи прозвали "Туманністю гітари".  

Guitar Nebula
Guitar Nebula
Фото: Сhandra

Неможливо не приділити уваги й скупченню різних галактик. Зокрема, скупченню Абель 2597, яке розташовується за 1 млрд світлових років від нашої планети. 

Центральна галактика цього скупчення містить у собі надмасивну чорну діру, яка викидає  так звані "фонтани" молекулярного газу, який після засмоктується назад у чорну діру.

Abell 2597
Abell 2597
Фото: Сhandra

Також на знімку можна побачити дві галактики, які злилися в одну, що отримала назву NGC 4490 (галактика Кокон). В центрі Кокона знаходяться два ядра – чорні діри, які згодом так само зіллються в одну єдину.

NGC 4490
NGC 4490
Фото: Сhandra

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що астрофограф деталізував знімок Сонця, який створив зі 150 тис світлин.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше