Оркнейські острови

5 тис років тому люди з території сучасної України змінили життя на островах Шотландії – вчені

Shutterstock

Мігранти переважно складалися з жінок

Учені вивчили останки людей, що жили на Оркнейських островах у Шотландії в бронзову добу. Виявилося, що вони пов'язані з міграцією з північного Причорномор'я. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Proceedings of the National Academy of Sciences.

Наукове дослідження показало, що на початку бронзової доби люди активно мігрували на Оркнейські острови у Шотландії. Це місце має багато археологічних артефактів доби неоліту, тобто новокам'яної доби. Однак, предметів часів енеоліту (мідна доба) і бронзової доби фахівці знаходять значно менше.

Виявилося, що це обумовлено масовою хвилею імміграції. Більшість людей, що прийшли сюди у третьому тисячолітті до нашої ери, були жінками. До цього вони мешкали у північному Причорномор'ї, у тому числі на території сучасної України.

Переважно нові мешканці цих територій мали генетику скотарів з північних причорноморських степів. Через хвилю імміграції корінне населення було майже повністю витіснене.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що вчені знайшли на Київщині кургани Бронзової доби.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ